Пізня вечеря: вчені розкрили несподівану небезпеку

Небезпека пізньої вечері

Пізня вечеря може бути шкідливою не тільки для стрункої жіночої фігури, але й серця.

Такого висновку дійшли дослідники з Колумбійського університету в Нью-Йорку (США), написав MedicalXpress.

Так, експеримент охопив 112 учасниць із середнім віком 33 роки. Лікарі оцінили роботу серця кожної з них, а через рік провели повторне обстеження. Після початку експерименту жінки вели харчовий щоденник протягом тижня. Те ж саме вони зробили 12 місяців потому.

Небезпека пізньої вечері
Відео дня

У тих учасниць, які споживали велику частину щоденних калорій саме після 18:00 ввечері, спостерігалася тенденція до погіршення роботи серця. Вони мали більш високий тиск, індекс маси тіла і гірший рівень цукру в крові, ніж інші піддослідні.

"Метаболізм, циркадні ритми, рівні кортизолу й інсуліну працюють таким чином, що вони не здатні впоратися з наслідками рясних пізніх вечерь", – зазначила одна з авторок експерименту Евеліна Грейвер.

За її словами, людський організм не пристосований перетравлювати їжу в пізні години. Також люди менш мобільні цього часу, тому калорії, що споживаються, не витрачаються на енергію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, дієтологиня, тренерка з правильного харчування Вікторія Кляуз розповіла, що люди часто харчуються "на ніч", адже ігнорують вечерю, замінюють її фруктами і солодким, змінюють режим харчування або пропускають сеанси їжі перед тренуванням. Також це може свідчити про загострення виразкової хвороби або гастриту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки