МоваЯзык

/ Гастроентерологія

Супрун розвінчала міф про популярний діагноз

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує ламати шаблони в українській медицині.

На цей раз чиновник написала пост про популярний нині діагноз - дисбактеріоз.

"Якщо вас направили здавати аналіз на "дисбактеріоз", ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього - не поспішайте. Міжнародна медицина не знає такого діагнозу", - пише Супрун.

За її словами, пацієнта часто направляють здавати аналіз на "дисбактеріоз", якщо у нього є труднощі з травленням (наприклад, метеоризм, діарея, запори та ін.), часто турбують болі в животі чи з'являються алергічні висипання.

І коли очевидної причини такої картини лікар не знаходить, він направляє пацієнта перевірятися на "дисбактеріоз". І коли виявляється, що корисної мікрофлори в організмі менше, вирішує, що пацієнта потрібно лікувати саме від цього.

В організмі насправді живе безліч різних мікроорганізмів, які живуть і взаємодіють в різних частинах організму, виконуючи багато корисних функцій.

Сучасна медицина зараз активно займається питанням вивчення мікрофлори організму людей і вивчає випадки, коли баланс мікроорганізмів може порушуватися і приводити до розвитку захворювань.

І поки не існує єдиного стандарту щодо правильного співвідношення бактерій певного виду. Вчені поки вважають, що для кожної людини набір абсолютно індивідуальний.

А тому і стверджувати, що у пацієнта "дисбактеріоз" мінімум некоректно.

"Насправді, симптоми, які списують на" дисбактеріоз ", можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно досліджувати і лікувати по-різному. Це, наприклад, може бути синдром подразненого кишечника, кольки у новонароджених або певна кишкова інфекція", - підсумувала Супрун.

Раніше "МедОбоз" розповідав про найпоширеніші псевдодіагнози в Україні.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини