МоваЯзык

/ Гастроентерологія

Застілля без похмілля? Можливо!

Так уже повелося в нашій країні (і не тільки в нашій), що свята і застілля, тим більше великі і значущі, не проходять без спиртного. Відомо, що здорові чоловіки без оcобливої шкоди можуть випити 200 мл сухого вина, або 500 мл пива, або 50 г горілки на добу - це думка експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка може не збігатися з думкою деяких чоловіків в нашій країні.

За статистикою, в середньому один житель України вживає 15,6 літрів спиртного на рік в перерахунку на чистий спирт - етанол. В результаті виходить, як в анекдоті: "Увечері добре - вранці погано". Ще б пак, адже етанол і, особливо, ацетальдегід - продукт його розпаду, завдають нищівного удару по всім органам і системам одночасно, змушуючи кожну клітину печінки працювати з останніх сил, поки ці дві отрути не будуть виведені назовні повністю.

Відомо, що перші 50 грам рідко бувають останніми, і дуже важко випити "чисто символічно". У такому випадку варто подбати про те, щоб знизити ризик для організму і врятувати себе від важкого похмільного синдрому.

Поле бою - печінка

Від 75% до 98% прийнятого етанолу окислюється ферментними системами печінки, і швидкість переробки етанолу і ацетальдегіду залежить від багатьох факторів - стать, національність, вік і, звичайно, кількість випитого алкоголю.

Організм людини за одну годину встигає переробити близько 10 г чистого спирту, що в перерахунку на горілку дорівнює 25 грамам. Чим швидше і більше п'ємо, тим більше навантаження на печінку, - концентрація ацетальдегіду починає рости. Ацетальдегід - це проміжний продукт переробки етанолу. Його токсичність в 100 разів перевищує токсичність етанолу. Чим більше накопичується ацетальдегіду, тим сильніше ознаки похмілля на наступний день.

Головне, що необхідно клітинам печінки при переробці алкоголю - енергія для всіх клітинних процесів. Ця енергія "зберігається" в спеціальних молекулах - АТФ. Коли запас їх закінчується, клітини починають "ламатися" і гинути, якщо запаси АТФ не будуть відновлені.

Препарат Алкодез® IC, сприяє прискоренню виведення етанолу і ацетальдегіду з організму людини, знижуючи їх токсичний вплив. Алкодез® IC забезпечує відновлення запасів АТФ, підвищує стійкість клітин печінки до пошкоджень і сприяє уповільненню процесу формування цирозу печінки. Діюча речовина препарату Алкодез® IC метадоксін (metadoxine). Ця молекула була створена італійськими вченими понад 2 десятки років тому спеціально для попередження отруєння алкоголем. В Європейському Союзі метадоксін схвалений для лікування отруєння алкоголем, його ефективність доведена 25-річним клінічним досвідом застосування.

Прийми до - не страждай після!

Алкодез® IC можна прийняти саме тоді, коли веселощі тільки починаються, і клітини печінки чекають від вас почуття міри і підтримки.

Згідно інструкції слід прийняти 2 таблетки препарату Алкодез® IC за 30-60 хв до вживання алкоголю, або 1 таблетку за 30-60 хв до вживання алкоголю і 1 таблетку протягом 30 хв після вживання алкоголю.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини