Гіпертоніки і сердечники в небезпеці: лікар попередив про непростий період
Традиційно з початком осені одночасно зі спалахом вірусних інфекцій спостерігається і загострення серцево-судинних захворювань; людям, які мають подібні проблеми, віруси можуть принести додаткові неприємності.
Про це в ефірі "Обозреватель.TV" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.
"Хронічні захворювання мають загострення і певні прив'язки до сезонів. Це безпосередньо стосується серцево-судинних захворювань - це те, що я спостерігаю щороку, коли паралельно йде спалах вірусних інфекцій і загострення серцево-судинних захворювань", - повідомила вона.
При цьому лікар звернула увагу на те, що для "гіпертоніків" і "сердечників" цей період може бути особливо небезпечним. "Якщо пацієнт з гіпертонією захворює ГРЗ чи грипом з високою температурою, то, крім температури, йому обов'язково потрібно поміряти і тиск, тому що в цей період дуже часто трапляється біда. При зневодненні, при проносі і блювоті у сердечників, схильних до розвитку миготливої аритмії, може розвинутися напад".
Читайте: 10 міфів про артеріальну гіпертоні
ю
Рита Гофман також розповіла про те, що часто загострення у хворих з серцево-судинними захворюваннями супроводжуються тривожними станами. Існує і зворотний зв'язок: "дуже часто гіпертонічний криз, серцеві напади та напади стенокардії трапляються при неправильному переживанні стресу".
"У такій ситуації дуже важливо мати якийсь заспокійливий засіб для швидкої допомоги. Препарати валеріани, ментолу, хмелю - зараз їх дуже багато. Іноді цього буває достатньо, аби криз не розвинувся або не тривав", - порекомендувала вона.
У той же час медик закликала цю категорію хворих розрізняти препарати, що лікують хронічні проблеми, і ті, якими знімають загострення. За її словами, засоби "швидкої допомоги", хоч і надзвичайно ефективні, але "вони не знімають проблему в принципі, вони не здатні контролювати тиск і інші важливі параметри серцево-судинної системи, термін їх дії дуже короткий".
Читайте: Як розпізнати, що наближається серцевий напад: 6 ранніх ознак
"Моя порада: в жодному разі не застосовувати такі препарати регулярно для лікування, оскільки вони не дають стану стабільності. Якщо ми збиваємо тиск або усуваємо аритмію, це не свідчить про хорошу якість лікування. Хороша якість лікування - це недопущення загострення", - підкреслила лікар.
Вона порекомендувала завжди мати препарати швидкої допомоги при собі, але використовувати їх грамотно, зокрема, не приймати їх у великих дозах. "Це дуже небезпечно, оскільки за статистикою величезна кількість інсультів трапляється на тлі різкого падіння тиску, а не тоді, коли трапляється гіпертонічний криз. Але є захворювання, коли швидка допомога потрібна, і досить значна. Наприклад, при нападі миготливої аритмії пацієнт може швидко сам собі допомогти", - сказала медик.
Повну версію розповіді Ріти Гофман дивіться тут:
Як писав "Обозреватель", раніше лікар розповіла про нову тенденцію, яка спостерігається при зараженні вірусом Коксакі.