МоваЯзык

/ Гінекологія

Аборт на пізньому терміні: відомий гінеколог запропонувала зняти ліміт

Ліміт на переривання вагітності, який в Україні становить 22 тижні, варто зняти. Через нього лікарі можуть не встигнути виявити загрозу здоров'ю жінки або майбутньої дитини.

Про це в ефірі ObozTV заявила акушер-гінеколог Наталія Лелюх. За її словами, між лімітом, наприклад, в 22 і в 24 тижні, з точки зору процесу аборту немає ніякої різниці.

"Якщо у жінки виявляють проблему зі здоров'ям, яка буде протипоказанням до народження, або знайдена якась вада розвитку дитини, або це якісь соціальні показники - жінка знаходиться за межею бідності, чи це згвалтування і т.д. Для цих випадків є комісія, яка видає дозвіл на переривання вагітності і тут зараз ліміт в 22 тижні", - прояснила ситуацію Лелюх.

Лікар розповіла, що цей ліміт дуже заважає з точки зору ультразвукової діагностики. Деякі вади розвитку плода медики можуть виявити тільки на 21-23-й тиждень, коли вже надто пізно.

"Уявіть, що жінка прийшла до нас на 21-й тиждень вагітності, виявили вади розвитку, несумісні з життям. Їй потрібно переривати. Поки вона йде в жіночу консультацію, поки збирається ця комісія, яка дає дозвіл... у неї вже 23 тижні", - навела приклад акушер.

Підсумовуючи, Лелюх нагадала: без медичних показань, без проблем з боку жінки або дитини, вагітність в Україні може перериватися тільки до терміну в 12 тижнів.

Раніше OBOZREVATEL розповів, яку небезпеку становлять таблетки для аборту.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Пряма трансляція" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
12
0
Смішно
4
Цікаво
7
Сумно
0
Треш

Блоги медицини