Супрун розвінчала п'ять популярних міфів про критичні дні
Колишня міністерка охорони здоров'я України Уляна Супрун розвінчала найпопулярніші міфи про менструації.
На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що причиною появи цих міфів стала погана поінформованість людей, а це заважає жінкам правильно піклуватися про себе.
Також Супрун нагадала, що 28 травня – Всесвітній день менструальної гігієни.
Насамперед, наголосила вона, менструальні болі не потрібно терпіти. До того ж вони можуть свідчити про серйозну хворобу, яку потрібно невідкладно лікувати.
"Дисменорея (хворобливі менструації) за різними даними відчувають 45-95% жінок, і більшість не звертаються до лікаря, тому що не вірять, що їм можуть допомогти. Вони мовчки терплять біль у животі, нудоту, сильну втому, а якщо поскаржаться, то часто отримують у відповідь здивований погляд і фразу "Не може бути так боляче, це ж місячні"", – пише вона.
Супрун зазначила, що не кожен гінеколог здатний допомогти впоратися з проблемою, запевняючи, що біль – це нормально і треба тільки народити дитину. Хоча менструальні болі можуть свідчити про серйозну хворобу, яку треба лікувати невідкладно.
Сексом під час менструації можна займатися, переконана колишня міністерка, але є кілька нюансів.
Так, під час менструації зростає ризик захворіти на ВІЛ, гепатит та інші інфекції, які передаються статевим шляхом, тому секс повинен бути захищений презервативом.
"Не забувайте, що ризик завагітніти залишається завжди. Може бути так, що овуляція у жінки почнеться рано – навіть у перші дні циклу, а сперматозоїди, які потрапили під час статевого акту в організм жінки, можуть вижити і до 7 днів. Оргазм допомагає знімати біль під час менструації – у цей час в організмі жінки виділяються нейромедіатори задоволення і знеболення. Однак цього стану можна досягти при різних варіантах сексуального контакту, включно з мастурбацією", – наголосила Супрун.
Використання менструальних чаш є безпечним, вони можуть бути альтернативою одноразовим способам захисту від протікань під час менструації.
На думку Супрун, це буде більш екологічно, на відміну від прокладок. Вона привела в приклад дослідження, згідно з яким навіть 20% тих, хто перейшов би на менструальні чаші знизили б кількість відходів на 100 тисяч тонн на місяць (в країнах ЄС).
Однак залишається питання безпеки їх використання. Супрун зізналася, що не так багато було досліджень на цю тему, однак, якщо їх усі систематизувати, то можна прийти до висновку, що менструальні чаші є безпечним варіантом. При цьому фіксувалися і побічні явища, наприклад, вплив на мікрофлору піхви і небезпека поганих санітарних умов.
"Якщо ви готові перейти на більш екологічний спосіб захисту, обов'язково порадьтеся зі своїм лікарем щодо особливостей вашого організму. Кваліфікований фахівець допоможе зважити всі за і проти. Якщо ви вирішите користуватися чашею, не нехтуйте правилами безпеки", – зазначила Супрун.
ПМС існує, незалежно від того, визнають його люди чи ні.
"Перед менструацією в організмі жінки змінюється рівень гормонів, який може викликати фізичні і психологічні зміни. Вони більш відомі як ПМС (передменструальний синдром). Це складний комплекс симптомів, пов'язаних із гормональним балансом. ПМС може мати досить неприємні прояви – зміни настрою, втома, головний біль, безсоння, болі внизу живота й акне", – пояснила Супрун.
Вона нагадала, що є різні способи полегшення симптомів передменструального синдрому – від медикаментозних до психотерапевтичних. Обговорити цю тему варто зі своїм лікарем.
Менопауза (клімакс) не є кінцем життя.
"Це завершення репродуктивного віку. Але ніяк не життя: активного, статевого творчого, здорового. На щастя, завдяки вакцинації, гігієні і превентивній медицині до менопаузи можна дожити, і жити в ній довго і, якщо бути уважними до себе – повноцінно", – наголосила Супрун.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2661322164152334","width":"500","height":"677"}Раніше OBOZREVATEL писав, що біг на біговій доріжці кілька разів на тиждень може полегшити біль під час менструації.