"Це все від бідності": як в Україні заробляють сурогатні матері

'Це все від бідності': як в Україні заробляють сурогатні матері

Українки, які заробляють сурогатним материнством, отримують менше $20 тисяч і часто живуть в некомфортних умовах.

Крім того, тільки за 2019 рік у країні відбулося близько 10 випадків, коли ДНК дитини і біологічних батьків не збігалося. Все тому, що окремого закону про сурогатне материнство в Україні не існує, пише hromadske.

За законодавством в Україні дозволено гестаційне сурогатне материнство. Тобто жінка тільки виношує дитину і не має з ним генетичного споріднення.

Читайте: "Цілувала мені руки!" Українка розповіла, як прийняла пологи на висоті 8 тисяч метрів: зворушливі деталі дива

Відео дня

За словами директору Центру медичного та репродуктивного права Сергія Антонова, якісні послуги в країні надають тільки в 10 клініках. Від цього страждають не тільки біологічні батьки, а й сурогатні матері.

''Це все від бідності'': як в Україні заробляють сурогатні матері

Як розповіла 37-річна Ірина з Лисичанська, яка стала сурогатною матір'ю, щоб оплатити навчання дочки, за народження дитини вона отримала $13 500. З біологічними батьками дитини жінка ніколи не спілкувалася, все відбувалося через агентів-посередників.

"Агентству вигідно, щоб я не контактувала з біологічними батьками дитини. Уявіть, якою була б їхня реакція, якби вони побачили цю квартиру? Вони б точно не платили гроші за це", – розповіла Ірина.

На останніх місяцях вагітності сурогатна мати повинна переїжджати зі свого міста в орендовану агенством квартиру. Це зроблено для того, щоб лікарі могли стежити за тим, як проходить вагітність. І для жінки, якщо та не хоче розголошувати про неї інформацію.

Квартира сурогатної матері

За договором житло повинно надати агентство, а оплатити - біологічні батьки. У київській квартирі Ірини, куди та збиралася переїхати з сином, виявилися цвіль і грибок, а також попередження про заборгованість і відключення від системи електропостачання.

Квартира сурогатної матері

"Я б себе значно краще відчувала, якби залишилася вдома в теплі, затишку і поруч з дітьми. А тут у мене навіть тиск почав підвищуватися", – розповіла жінка.

Квартира сурогатної матері
Квартира сурогатної матері

За словами ще одного сурогатної матері Ольги, жінки йдуть на ці програми, щоб заробити на краще життя для власних дітей. На гроші з уже другої вагітності вона відкриє кафе.

"Це все стереотип, що сурогатна мати - відразу з села, без освіти і роботи. У більшості випадків жінка погоджується на це заради придбання житла. Ніхто на шубу чи круту тачку не заробляє", – розповіла 27-річна киянка Марина. Вона на п'ятому місяці вагітності.

Двічі на місяць жінка проходить обстеження в приватній клініці від агентства, іноді спілкується з біологічними батьками, щомісяця вони надсилають їй кошти - $350.

Для неї це сурогатне материнство - робота і можливість придбати власне житло. За народження дитини жінка повинна отримати $15 500. "Це все від бідності", – каже вона.

Раніше OBOZREVATEL писав, що міністерство охорони здоров'я України опублікувало ціни на медичні послуги. Це ті суми, які отримають лікувальні установи з бюджету країни за надану допомогу. Таке нововведення – другий етап медичної реформи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки