Хто помре раніше: з'ясувалося, що визначає тривалість життя

35,3 т.
Хто помре раніше: з'ясувалося, що визначає тривалість життя

Кількість нейронів у корі великих півкуль визначає середню тривалість життя тварин і людини теж.

До такого висновку прийшли вчені Університету Вандербільта у США. Раніше вважалося, що основними прогностичними параметрами тривалості життя є маса тіла і швидкість метаболізму. Однак ці показники працюють лише у 20-30% випадках, пише "Лента.ру".

Зокрема, дослідникам вдалося з'ясувати, що тривалість життя перебуває у прямій залежності від абсолютної кількості кортикальних нейронів. Так, це пояснюється тим, що кора головного мозку грає ключову роль в адаптації до навколишнього середовища і реакції на стрес.

Відео дня

Для цього вчені проаналізували дані понад 700 теплокровних видів тварин і порівняли їх із відомостями про кількість нейронів у мозку.

З’ясувалося, що папуги та співочі птахи живуть довше, ніж примати з тією ж масою тіла, а останні, в свою чергу, живуть довше, ніж інші ссавці з тією ж масою тіла. Крім того, птахам потрібно більше часу, щоб досягти статевої зрілості.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені з'ясували, ніби одразу після смерті людина усвідомлює, що померла, однак при цьому ще відчуває навколишній світ.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки