Імунітет до COVID-19 після легкої форми може зберігатися довше, – учені

33,9 т.
Імунітет до коронавірусу

У пацієнтів, які перехворіли на коронавірус у легкій формі або безсимптомно, може зберігатися довготривалий імунітет до захворювання.

До такого висновку прийшли британські вчені. Результати їх дослідження опубліковані в журналі Science Immunology. Відзначається, що фахівці вивчили дані 136 медпрацівників лондонських лікарень. 76 з них перенести коронавірус у безсимптомній чи легкій формі. Дослідники проаналізували відповіді на антитіла і Т-клітини.

Як з'ясувалося, навіть через 16-18 тижнів після COVID-19 у 89% медичних працівників все ще були нейтралізуючі антитіла.

Відео дня

Як зазначила авторка дослідження і професорка вірусної патології в Інституті Блізард при Університеті Королеви Марії в Лондоні докторка Корінна Паде, це доказ стійких антитіл і Т-клітинного імунітету до SARS-CoV-2, "якого багато хто чекав".

При цьому, дослідники підкреслили, що на даному етапі невідомо, як довго може зберігатися імунітет, адже учасників перевіряли тільки через кілька місяців після їх зараження.

"Чудове число, близько 90 відсотків людей, володіють сукупною силою сильних антитіл, які запобігають проникненню вірусу, в поєднанні з реакціями Т-клітин на різні частини вірусу, що перешкоджають його виживанню", – пояснила Паде.

Як писав OBOZREVATEL, дослідження, проведене в Університеті Монаша (Австралія) показало, що імунітет до коронавірусу може зберігатися до 8 місяців.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки