Коли запрацює закон про трансплантацію? Кардіохірург дав невтішний прогноз

5,6 т.
Коли запрацює закон про трансплантацію? Кардіохірург дав невтішний прогноз

Закон про трансплантацію, прийнятий Верховною Радою 17 травня, на практиці запрацює тільки через два-три роки.

"Закон вийшов досить компромісний, в ньому є значний поступ в організаційному плані, тому що згідно з цим законом створюється координаційна рада при МОЗ, яка вже буде керувати всім процесом, мати банк даних і робити підбір донорів, керувати всім організаційним процесом", - сказав в коментарі OBOZREVATEL директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України Борис Тодуров.

З позитивного кардіохірург наголошує на тому, що людині дається можливість за життя висловити свою згоду на вилучення органів у письмовому вигляді і зареєструвати свою згоду або в паспорті, або в правах.

Відео дня

"Але, реально таких людей набереться не дуже багато, і в найближчі два-три роки ми не думаємо, що щось радикально зміниться в кількості донорів. Ми все-таки розраховували на те, що закон буде прийнятий як в Білорусії, або як в Австрії з презумпцією згоди, і це дасть дійсно якийсь новий поштовх для трансплантології", - пояснив Тодуров.

За його словами, закон хороший хоч тим, що в ньому хоч щось хороше з'явилося, але в найближчі два-три роки в трансплантології нічого не зміниться.

"Я думаю, що за два-три роки буде якесь накопичення тих людей, які дали прижиттєву згоду в паспорті або правах, і відсоток цих людей за два-три роки набереться, може 10-15% від всієї популяції, які дадуть можливість в якомусь невеликому відсотку випадків отримувати донорські органи вже від цих людей", - пояснив він.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, прийняття нового закону про трансплантацію органів в Україні викликало бурхливе обговорення в мережі. Українці переконані, що це покладе початок революційних змін, які допоможуть рятувати життя тяжкохворих людей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки