"Кожен десятий - підробка": Супрун розкрила правду про медпрепарати в Україні
В Україні існує глобальна проблема фальсифікації ліків: майже кожен десятий медпредпарат є підробленим. Для того, щоб уникнути покупки таких "лікарських" засобів, досить слідувати декільком простим правилам.
1. Перевіряйте аптеку, в якій збираєтеся зробити покупку. Не купуйте ліки в підземних переходах, кіосках, у приватних осіб і в інтернеті (якщо на сайті не вказані контактна інформація або адреса аптеки), написала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
У кожній аптеці має бути ліцензія на торгівлю лікарськими препаратами. Як правило, вона знаходиться в куточку споживача. Зверніть увагу, що адреса в ліцензії повинна збігатися з фактичною адресою аптеки.
Читайте: Вода під час їжі: Супрун розвінчала черговий міф
2. Слідкуйте, щоб упаковка ліків була цілою. Вона не повинна бути м'ятою або порваною. Кожні ліки зазвичай мають дві упаковки: внутрішню, яка контактує з самим препаратом, і зовнішню, яка захищає першу упаковку. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках - вона повинна збігатися.
Також перевіряйте назву ліків, адресу виробника, лікарську форму, реєстраційний номер і номер серії, термін придатності.
3. Зверніть увагу на маркування. Для людей, у яких є проблеми із зором, назва всіх ліків на упаковці вказується шрифтом Брайля. Є ряд ліків, які так не маркуються, вони призначені для того, щоб пацієнтам їх давали тільки медики.
Читайте: МОЗ може заборонити рекламу ліків: розроблений законопроект
Крім цього, на упаковці повинна бути додаткова інформація: екологічні, різні товарні та попереджувальні знаки, рекомендовані міжнародними організаціями.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2085173555100534","width":"500","height":"673"}Як писав OBOZRVATEL, Уляна Супрун заявила, що українські пацієнти купують ліки, більшість з яких не працюють належним чином. На її думку, всьому виною реклама ліків.