МоваЯзык

/ Новини медицини

Кожен п'ятий українець: стало відомо про нову небезпеку електронних сигарет

Кожен п'ятий підліток в Україні вже є залежним від нікотину через електронні сигарети.

Такі офіційні дані Всесвітньої організації здоров'я, передає ТСН.

Водночас склад рідини, що використовується в електронних сигаретах для куріння, залишається невідомим. Через те, що цей товар незаконно реалізується на українському ринку, зробити його аналіз у звичайній лабораторії не можна.

"У дітей викликається залежність саме від нікотину. Це вплив на нервову систему, найперше на розвиток головного мозку, тобто орган, який ще не сформований у дитячому віці, а формується аж до 24-25 років. Споживання нікотину у вигляді цих вейпів негативно позначається на розумовій діяльності", - зазначив заступник Генерального директора Центру громадської охорони здоров'я та нагляду за неінфекційними хворобами МОЗ України Владислав Збанацький.

Від отруйної рідини в Івано-Франківську вже постраждали 12-річна школярка та 5 її друзів. Дівчинку госпіталізували в лікарню після того, як її однокласник приніс до школи вейп і, намагаючись заправити сигарету, розлив рідину. У результаті діти отруїлися невідомою речовиною.

"У нас дикий ринок, неврегульовані електронні сигарети і діти вже долучаються до куріння в ранньому віці. Ми маємо статистику просто жахливу: якщо в нас п'ять років тому тільки 2-4% дітей пробували електронні сигарети, то зараз кожен п'ятий учень вже є курцем електронної сигарети", - розповів Андрій Скіпальський, голова правління ГО "Життя".

При цьому багато країн намагаються врегулювати це питання. Наприклад, у США діє повна заборона на продаж дітям електронних сигарет. З ініціативи Америки взяли приклад також Канада, Великобританія, ряд держав Євросоюзу. У Китаї й зовсім заборонені продаж і зберігання нікотинової рідини.

В Україні більше двох років тому був запропонований законопроект, який, зокрема, вводить заборону на продаж вейпів підліткам. Однак якихось рішень уряду з цього приводу не було.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше вчені дізналися, чим загрожує здоров'ю куріння електронних сигарет.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Місце
0
Коментарі
1
3
Смішно
0
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини