Навіщо потрібен паспорт при здачі тесту на коронавірус

  • Документ, що посвідчує особу, просять пред'явити в кожній лабораторії

  • Це законно, оскільки COVID-19 внесений МОЗ в список небезпечних інфекційних захворювань

  • Крім паспорта громадянина України, для тестування на коронавірус підійдуть закордонний паспорт, водійські права або додаток Дія

Навіщо потрібен паспорт при здачі тесту на коронавірус

За весь час пандемії здача аналізу на COVID-19 стала для українців звичною справою. Щодня в лабораторіях, де здаються тисячі тестів, людей просять пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Так само роблять і медсестри, що працюють на виїзді.

Багато пацієнтів забувають про таку необхідність або навіть не знають, оскільки немає єдиної і чіткої інформації про документи при здачі аналізів.

Видання LIGA.net разом з найбільшою українською мережею лабораторій "Сінево" підібрали найчастіші запитання на цю тему та відповіли на них.

Прохання лабораторії пред'явити паспорт при здачі тесту на ковід є законним?

Абсолютно, оскільки COVID-19 внесений МОЗ в список небезпечних інфекційних захворювань ще навесні 2020 року. Цей перелік включає такі смертельні хвороби, як чума, туберкульоз, грип, поліомієліт, кір та ін. Таке прохання обумовлене і тим, що при виявленні небезпечної інфекції лабораторії та лікарні зобов'язані повідомляти в МОЗ і ЦОЗ. Повідомити про небезпеку потрібно не пізніше двох годин по телефону, а потім за допомогою поштового відправлення.

Відео дня

Це стосується всіх хвороб, але для коронавірусу є окреме правило, згідно з яким дані про випадки зараження разом з інформацією про клієнта лабораторії передають регіональним лабцентрам протягом двох годин. Спершу це роблять в телефонному режимі, потім паперовий лист відправляють поштою.

Для ідентифікації особистості потрібні ПІБ клієнта, дата народження, місце роботи або навчання. На інші дослідження, що проводяться в лабораторіях, ця вимога не розповсюджується. Аналіз на COVID-19, а також на ВІЛ, потрібно здавати з документами.

Який документ підходить для ідентифікації особи клієнта в лабораторії?

Найчастіше, щоб підтвердити особистість, люди використовують паспорт громадянина України, закордонний паспорт, водійські права або аккаунт в "Дія". З повним переліком документів, які підходять для ідентифікації можна ознайомитися за посиланням.

Якщо людина забула документ, в лабораторії їй буде відмовлено в здачі тесту на коронавірус?

Так, лабораторія відмовить, оскільки це буде порушенням наказу МОЗ.

Якщо замовлення оформляється онлайн із зазначенням персональних даних, навіщо в лабораторії пред'являти паспорт?

Зазначені в онлайн-формі дані потрібно звірити з реальними, які вказані в документі. Потрібно перевірити, чи та людина прийшла на аналіз, щоб при позитивному результаті передати в МОЗ коректну інформацію. Анкета на сайті лабораторії заповнюється для економії часу.

Якщо в лабораторії не просять документ при тестуванні на коронавірус?

Це однозначно порушення. Така лабораторія, з великою ймовірністю, не передає дані в МОЗ. Також фірма може ухилятися від сплати податків.

Чим ризикує лабораторія, не передаючи інформацію про виявлені випадки захворюваності?

Є кілька санкцій за подібне порушення: відкликання ліцензії, закриття медпрактики або штраф.

Не виключена і кримінальна відповідальність у вигляді арешту або позбавлення волі, якщо дії медустанови будуть розцінені як перешкоджання державі в боротьбі з серйозними хворобами.

Куди українці можуть звернутися, якщо лабораторія при тестуванні на COVID-19 не просить показати документ?

Можна написати скаргу в МОЗ або місцеве управління охорони здоров'я.

Лабораторії займаються відстеженням хворих або контролюють режим самоізоляції?

Головне завдання лабораторій – це проведення досліджень, які слугують підставою для постановки діагнозу. В її компетенції – отримання особистих даних пацієнта, проведення аналізу і передача інформації в МОЗ в разі позитивного результату (щодо негативних результатів лабораторія звітності не веде).

Який ступінь захисту персональних даних клієнтів в лабораторії?

Захист особистої інформації – обов'язковий пункт роботи лабораторії. У випадку з коронавірусом говорити про її нерозголошення не доводиться, адже дані про пацієнта по ланцюжку передаються до населеного пункту, де він прописаний. Наприклад в "Сінево" доступ до даних клієнтів суворо обмежений, але після їх передачі в МОЗ лабораторія більше не несе відповідальність за їх збереження.

Раніше MedOboz повідомляв, що з появою вакцини від коронавірусу можуть активізуватися шахраї, тому контроль походження та якості майбутніх вакцин повинен бути посилений.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки