МоваЯзык

/ Лабораторна діагностика

В Україні хочуть діагностувати COVID-19 за допомогою швидких тестів на антиген

21.8т
Читати матеріал російською

Міністерство охорони здоров'я збирається збільшувати кількість тестувань на COVID-19 за допомогою швидких тестів на антиген, які вже використовують у США.

Про це на брифінгу 2 вересня заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він уточнив, що завершив переговори з цього приводу з Європейським регіональним бюро ВООЗ.

"Вони обіцяють уже наступного тижня оновити протокол із тестування. У протоколі з тестування на коронавірусну хворобу буде знайдено місце для швидких тестів на антиген. Раніше використовувалися швидкі тести на наявність антитіл. Сьогодні в Сполучених Штатах Америки вже зареєстровано чотири виробники швидких тестів на антиген", – повідомив Ляшко.

Він уточнив, що Центр із контролю за захворюваністю 29 серпня випустив рекомендації щодо стратегії тестування швидкими тестами на антиген. Такі тестування вже використовуються у США, і Всесвітня організація охорони здоров'я також оновлює протокол, який одразу буде використано і в стратегії збільшення кількості тестувань на території України.

"Ми зараз ведемо переговори з усіма виробниками, які зареєстрували швидкі тести на антиген, щоб вони подали на реєстрацію цих тестів в Україні. Це дозволить нам значно збільшити кількість тестувань", – сказав Ляшко.

Він уточнив, що для швидкого тесту на антиген зразок береться так само, як для ПЛР-тесту.

"З носоглотки береться змив, який поміщається в певний фермент, фермент виділяє РНК – і ця РНК поміщується у швидкий тест, який показує, є збудник чи ні", – розповів заступник міністра.

Зараз в Україні з діагностичною метою використовується метод полімеразної ланцюгової реакції.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні вийшла перша партія українського виробництва імуноферментних (ІФА) тест-систем на визначення коронавірусу. Такі тест-системи дають результат протягом 2 годин.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
0
Смішно
4
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини