МоваЯзык

/ Лабораторна діагностика

Учені запропонували тестувати тяжкість COVID-19 за сльозами

26.6т
Читати матеріал російською

Іспанські вчені з'ясували, що в сльозах людини присутні такі ж маркери COVID-19, як і в крові, що дасть змогу використовувати їх для визначення тяжкості захворювання.

Матеріали дослідження фахівців із клініки San Carlos у Мадриді опубліковано в науковому каталозі ScienceDirect. Експерти вивчали біологічний матеріал пацієнтів, яких доправили до клініки з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Як контрольну групу вони використовували здорових людей.

Учені взяли зразки сліз у хворих і здорових. У пацієнтів, які були інфіковані коронавірусом, у зразках рідини з очей виявили підвищений вміст цитокінів – специфічних клітин, що виробляються імунною системою для протистояння інфекціям. Великий викид цих клітин під час COVID-19 – цитокіновий шторм – часто спричиняє важкі форми перебігу хвороби.

Дослідники зазначили, що рівень цитокінів у сльозі виявився аналогічним з їхньою кількістю у плазмі крові.

На підставі отриманих даних учені припустили, що за допомогою мазка з очей можна так само, як і за аналізом крові, визначити ступінь тяжкості COVID-19 і прогнозувати подальший розвиток захворювання.

Як повідомляв OBOZREVATEL, уряд Великобританії має намір використати тести на основі слини, щоб перевіряти на COVID-19 до 4,5 млн осіб на день. Програма отримала назву "Moonshot", на яку збираються витратити 100 млрд фунтів (понад 127 млрд доларів).

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
1
Смішно
1
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини