Лікар пояснив, чому народні методи лікування нежитю небезпечні

Лікар пояснив, чому народні методи лікування нежитю небезпечні

Самолікування нежитю в домашніх умовах народними засобами може спровокувати серйозні ускладнення і, як наслідок, звернення в стаціонар або до хірурга. Навіть із незначним нежиттю слід звернутися до фахівця.

Як розповів в інтерв'ю Фактам отоларинголог відділення отоларингології Київської міської клінічної лікарні № 9, аспірант кафедри отоларингології Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика Максим Овсієнко, в лікарні з ускладненнями часто потрапляють ті пацієнти, які намагалися позбутися від нежиті самостійно народними засобами. Багато з них від домашнього лікування отримують опік слизових.

Відео дня

Він підкреслив, що мова йде про самостійно приготовані краплі з часнику, буряку, моркви, цибулі або інших компонентів, які люди шукають не в аптеці, а в супермаркетах і на городі.

"Краплі, що подразнюють слизову, провокують її набряк і опік, що знову ж таки заважає виходу слизу. Слизова збільшується і перекриває порожнину носа. В цьому випадку, якщо вчасно не звернутися до лікаря, то такій людині загрожує запущений гайморит або запалення інших пазух – фронтальної, гратчастої "– розповів експерт.

Він же зазначив, що в запаленій носоглотці створюються сприятливі умови для размноження бактерій і відбувається гнійне запалення.

"Буває, набряк настільки стійкий, що слизова не реагує на введення медикаментів. Щоб налагодити повітрообмін в навколоносових пазухах, доводиться вдаватися до хірургічного лікування" – зазначив лікар.

Овсієнко закликав українців більш відповідально ставитися до нежиттю, не лікувати його самостійно, а порадитися з лікарем, в разі хвороби. Він підкреслив, що слизова людини і так відчуває постійне негативний вплив повітря на вулиці (вихлопи, брудне повітря), в приміщеннях - виробничі забруднення, а тому "не варто додатково" добивати "її їдким соком цибулі".

Як повідомляв OBOZREVATEL, доктор Комаровський поділився тим, як правильно лікувати простудний нежить.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки