МоваЯзык

/ Новини медицини

Лікар розповів, як з'ясувати причину будь-якого захворювання

58.7т

Можливо встановити причину виникнення будь-якого захворювання!!!

Саме на цьому наголошує професор, доктор наук, директор мережі клінік інтегративної медицини "СмартМед" Анатолій Доровських.

"У 90% випадків саме вірно визначена, але не завжди очевидна, причина є запорукою успішного лікування."

В той час, як переважна більшість клінік досі намагається позбавити пацієнтів симптомів захворювань, ми завжди починаємо з того, що з'ясовуємо причини виникнення проблем та усуваємо саме їх. Саме такий підхід дозволяє вилікувати пацієнта, а не тимчасово позбавити симптомів.

Мабуть, головна відмінність інтегративної медицини і полягає в тому, що вона сприймає організм людини як єдине ціле, складну і взаємозалежну систему, а не такий-собі "конструктор" з окремих органів та систем. Наші спеціалісти не розглядають окремо якийсь орган чи систему. Наша діагностика дає можливість в форматі реального часу побачити, як працює організм в цілому, і водночас перевірити функціональний стан кожного окремого органа та системи, "роздивитися" такі подробиці, яких не буде видно на жодному "знімку". Ну от яким чином ви можете дізнатися, як функціонує ваша нервова або імунна система і що їй заважає?

Як це діє? Самим простим для розуміння і наочним прикладом слугує головний біль. Що запропонує звичайна медицина? Прийняти ліки від болю. Вони допоможуть зняти біль? Скоріш за все - так. Чи має таке лікування відношення до усунення причин його виникнення – однозначно, ні.

А причини виникнення головного болю можуть бути різні – від хламідійної інфекції до застою в жовчному міхурі. Колись ми, навіть, намагалися порахувати, скільки існує причин для його виникнення з точки зору процесів, що відбуваються в організмі – дійшли до 72. Так от, в наших руках є діагностичний інструмент, який дозволяє побудувати ланцюжки взаємозалежності виникнення проблем, шукати їх причину та лікувати саме її. Саме такий підхід дозволяє вилікувати пацієнта, а не тимчасово полегшити його симптоми.

Ще один показовий приклад – різного роду алергії. Потрібно пам' ятати, що алергія – це не захворювання, а наслідок - симптом. Звісно, можна гаяти свій час на здавання нескінченних аналізів. Але, витрачаючи на це гроші, яку мету переслідує пацієнт? От дізнався він про те, що має підвищений рівень IgE, що говорить про наявність алергічної реакції. Та хіба ж він про це не здогадується, якщо його ніс весь час закладений? Або згідно результатів алергопроб в пацієнта тестується реакція на цвітіння берези або пух тополі. Що робити з цією інформацією і яким чином вона в змозі допомогти пацієту? Стандартно, необхідно виключити з оточення алерген. Яким чином в нашій місцевості це можливо зробити? Хіба що змінити місце проживання. І стандартне лікування, яке пропонують пацієнту, вірогідніше за все, буде містити прийом антигістамінного препарату, якій тимчасово полегшить симптоми, але не має жодного відношення до уснення причин його появи.

Алергія – це крик організму про допомогу, це значить його так обтяжено, що він вже не може працювати адекватно. А попадання алергену стає останньою краплею. Чи не є логічним в подібних випадках шукати причину, яка виснажує організм пацієнта і усвати саме її. Тільки в такому разі, коли усунуто справжню причину, можливо говорити про те, що людина забуде про алергію. Найчастіше такими причинами є герпесвірусні інфекції, які досить складно діагностувати, особливо якщо вони існують роками в хронічній формі. Або збої в роботі шлунково-кишкового тракту, в результаті чого порушується діяльність інших органів і систем (наприлад, ферментативні фунції). Або це можуть бути паразити.

Наша діагностика дає можливість вибудовувати такі ланцюжки взаємозалежностей, які дають абсолютно чітку картину не тілько процесу, який відбувається в організмі (алергічний, імунний, аутоімунний), оцінити ступінь обтяження імунної системи, виявити всі, існуючи в організмі навантаження (віруси, бактерії, гриби, паразити), а і відстежити їх вплив на кожний орган і систему – встановити “винуватців”.

Не менш важливою її перевагою є можливість підбирати індивідуальний курс лікування для кожного пацієнта. Окрім цього, перевіряти його на персональну переносимість та ефективність до того, як пацієнт почне курс лікування. Адже ви знаєте, що в інструкції будь-якого лікарського засобу є застреження про індивідуальну непереносимість. Подібний підхід запобігає виникненню "неочікуваних сюрпризів" у вигляді, наприклад, алергічних реакцій.

В нас дуже багато пацієнтів, які звертаються до нас пройшовши "сім кругів ада". Історії іх захворювань, часом, можуть зрівнятися за товщиною з пригодницьким романом. І маючи на руках результати десятків досліджень, вони звертаються до нас, досі не маючи відповідей, що ж є причиною виникнення існуючих проблем.

І коли нам вдається вибудувати етіологію захворювання, знайти і вилікувати його першопричину, ми можемо говорити про те, що результат досягнуто, він влаштовує і нас, і пацієнта.

Головна відмінність інтегративної медицини і полягає в тому, що вона сприймає організм людини як єдине ціле, складну і взаємозалежну систему, а не такий-собі "конструктор" з окремих органів та систем.

Це дозволяє уникнути нескінченного відвідування різноманітних вузькопрофільних спеціалістів, які намагаються "розібрати" пацієнта по частинах. Організм – це єдина складна замкнена система, її органи та системи взаємозалежні і не можуть функціонувати окремо. Саме тому, проблеми зі здоров'ям не бувають відокремленими.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини