Аутизм у дітей: встановлена ​​причина розвитку захворювання

23,5 т.
Аутизм у дітей: встановлена ​​причина розвитку захворювання

На думку вчених з Університету Техасу, на відміну від кори головного мозку, інші області головного мозку відіграють серйозну роль у розвитку аутизму.

Як повідомляє Medicalexpress, встановлено, що для дітей-аутистів характерні порушення у передачі імпульсів у нейронах мозочка. Результати роботи опубліковані в журналі "Nature Neuroscience".

Спочатку вчені тестували електричну активність мозочка у здорових дітей і гризунів за допомогою електроенцефалограми. Щоб повністю вивчити активність нейронних шляхів мозочка, дослідники впливали на мозочок випробовуваних за допомогою методу транскраніальної електростимуляції. Потім, для порівняння, таку ж електростимуляцію фахівці провели у хворих на аутизм - і виявилося, що нейронні ланцюжки у них функціонують набагато слабкіше, ніж у звичайних дітей.

Відео дня

Хоча головний мозок у мишей простіший, ніж у людини, основні симптоми аутизму можуть проявлятися і у них: тварини уникають суспільства інших (що для цього товариського виду вкрай не властиво) і постійно повторюють позбавлені сенсу дії. Коли у мишей штучно придушували вищезгаданий зв'язок між мозочком і корою, то у них виникали все характерні для аутизму особливості поведінки.

Нарешті, коли нейрони мозочка, що зв'язують його з корою, стимулювали ззовні, аутистичні симптоми у мишей більшою мірою зникали. Однак не все: до тварин поверталася товариськість, вони могли нормально комунікувати з товаришами, але повторювана поведінка у них залишалася. З іншого боку, стимуляція надавала ефект також і на дорослих мишей, а не тільки на молодих.

Вчені вважають, що подальші дослідження дозволять розробити ефективну систему стимуляції головного мозку, здатну хоча б частково відновити нормальний зв'язок між мозочком і центрами спілкування. Такий підхід дійсно може повернути в реальний світ десятки тисяч дорослих і дітей з аутичними розладами.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", восьмирічний хлопчик із Ліверпуля написав серію жахливих записок, у яких він поділився своїм болем.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки