Діти батьків, які палять, схильні до смертельного захворювання

13,3 т.
Діти батьків, які палять, схильні до смертельного захворювання

Діти, які змушені вдихати сигаретний дим, схильні до розвитку серйозного захворювання легенів.

Йдеться про хронічну обструктивну хворобу легенів, яка може призвести до смерті, повідомляє ScienceDaily. Крім того, дати поштовх до розвитку захворювання можуть перенесені в дитинстві астма, бронхіт, пневмонія, алергічний риніт або екзема.

Читайте: Як відновити легкі після куріння: лікарі назвали простий спосіб

Вчені відзначають, що всі ці фактори призводять до ослаблення функції легенів, що надалі призводить до тяжкого захворювання.

Відео дня

Медики прогнозують, що до 2030 року ХОЗЛ може стати третьою за величиною причиною смертності у світі, якщо зараз не вжити заходів щодо попередження даного захворювання.

І єдиним виходом тут є відмова від шкідливих звичок і дотримання правил здорового способу життя.

Одне з досліджень вчених тривало понад 45 років. У ньому брали участь 2438 чоловік, у яких функція легенів перевірялася у віці 7, 13, 18, 45, 50 і 53 років, а також фіксувалися чинники, які впливали на учасників спостереження.

Читайте: "Безпечна" електронна сигарета: дослідники дізналися, чим загрожує здоров'ю куріння

В результаті з'ясувалося, що кардинальне порушення функції легенів було відзначено у тих, хто в дитинстві перехворів бронхітом, пневмонією, алергічний риніт, екземою, або піддавався впливу сигаретного диму.

Тому медики звертаються до батьків із закликом подбати про здоров'я своїх дітей на перспективу, відмовитися від шкідливих звичок і відповідально ставитися до їх лікування в разі хвороб.

Раніше "МедОбоз" розповідав про ліки, які допоможуть кинути палити.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки