"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

2,4 т.
'Мати та дитина' – що відомо про ці медичні центри

Медичний центр "Мати та дитина" – одна з найуспішніших мереж клінік на ринку репродуктивного здоров'я України. Центри надають різні послуги – від психологічної підтримки до лікування безпліддя, включаючи ЕКЗ, та генетичних досліджень. Робота компанії здається прозорою і зрозумілою, але деякі питання все ж таки залишаються.

"Мати та дитина" як бренд

Як зазначено на сайті, МЦ "Мати та дитина" має кілька філій в Україні – у Києві, Дніпрі, Житомирі та Львові. Якщо спробувати знайти клініку як контрагента у відкритому реєстрі Youcontrol, то з'ясовується, що центри – філії компанії ТОВ "НЕОМЕД 2007": код ЄДРПОУ 34818539, зареєстровано 06.02.2007 за юридичною адресою місто Київ, вулиця Западинська, будинок 9А, офіс 12. Керівником організації є Гапчук Максим Миколайович. Розмір статутного капіталу – 10 000 089 грн.

Відео дня

Судячи з даних із двох відкритих джерел, філій у "Неомед 2007" лише дві – у Житомирі та Львові, про Київ та Дніпро відомостей немає.

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

"Мати та дитина" – не український ексклюзив, медичні клініки з такою назвою є і в Росії. На сайті Intmedtourism, наприклад, сказано, що "Мати та дитина" – міжнародна група компаній, що спеціалізуються на допоміжних репродуктивних технологіях, акушерстві, гінекології, педіатрії та стоматології.

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

Група об'єднує 12 клінік у Росії та Україні. В Україні вказано дві адреси: Київ, вул. Макіївська, 8 та вул. Російська 54/15. За дивним збігом, на ці адреси видано Акредитаційний сертифікат, розміщений на сайті Медичного центру "Мати та дитина" ("Неомед 2007").

Історії клієнтів

Не всі історії клієнтів компанії закінчуються добре. Наприклад, досвід однієї сурогатної матері завершився судом і не одним. Крім звинувачення у торгівлі людьми, жінці довелося розбиратися і з фінансовими претензіями клініки.

Навесні 2018 року киянка уклала договір з медичним центром "Мати та дитина" ТОВ "Неомед 2007" на надання послуг із сурогатного материнства. Їй підібрали пару із Китаю. Але протягом трьох місяців перенести ембріон сурогатної матері не вдавалося. Після цього жінка успішно завагітніла, але після пологів з'ясувалося, що дитина – не азієць, і за даними тесту ДНК, проведеному китайськими батьками, ймовірність батьківства становить 0%.

Китайська пара заплатила сумарно понад 30 тис. доларів, і після виявлення обману батьки звернулися до правоохоронних органів. З'ясувалося, що жінка завагітніла від іншого чоловіка. Справа набула широкого розголосу, оскільки такий продаж – не сурогатне материнство, а торгівля людьми, і було відкрито кримінальне провадження за ст. 149 КК України.

Ситуація цікава ще й тим, що співробітники клініки довго допомагали матері переконувати китайців, що це саме їхня дитина. У разі сурогатного материнства тест ДНК повинен робитися в обов'язковому порядку, тому як таке виявилося можливим – незрозуміло.

Пізніше ТОВ "Неомед 2007" подав до суду на жінку – сурогатну матір, за те, що через цю ситуацію було завдано шкоди діловій репутації компанії. Шкода був оцінена на суму 99 999 грн.

Однак у ході розгляду цієї справи у Житомирському апеляційному суді "Неомед 2007" не зміг подати належних доказів провини сурогатної матері у заподіянні збитків діловій репутації юридичної особи, також не встановлена наявність причинного зв'язку між шкодою та протиправними діями відповідача. І суд (справа №279/5244/20) вимоги "Неомед-2007" не задовольнив.

На сайті top20.ua про Медичний центр "Мати та дитина" багато позитивних відгуків, проте є й такі, які не узгоджуються з іміджем та репутацією компанії. Наприклад, жінки вказують на відсутність індивідуального підходу у виявленні причин безпліддя та шаблонному лікуванні, яке закінчується направленням на ЕКЗ, на проведення платних процедур без попереднього узгодження з клієнтом та ін.

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

"Мати та дитина" – що відомо про ці медичні центри

Хотілося б сподіватися, що й на цих жінок "Мати та дитя" не подасть до суду за завдання шкоди діловій репутації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки