Ми перші готові підтримати дітей з аутизмом

52,3 т.
Ми перші готові підтримати дітей з аутизмом

У більшості країн світу суспільство вже протягом багатьох років допомагає і підтримує людей з аутизмом. І ті, надягаючи значок з написом "Я аутист", як би заздалегідь просять вибачення за своє захворювання і нестандартну поведінку в соціумі. Толерантне ставлення жителів Заходу і США до людей з аутизмом дає їм можливість жити, вчитися, працювати і робити свій вибір з позиції громадянина країни, а не людини з обмеженими можливостями.

У нашому ж суспільстві поки ніяк не приймають аутистів. Це також стосується інвалідів, людей із затримкою мовного або розумового розвитку. Похвалитися толерантністю і підтримкою українці, на жаль, поки не можуть: як правило, у них ще переважає страх і агресія по відношенню до особливих людей.

Один з 160 дітей — аутист

Для багатьох "аутизм" — занадто вузьке поняття. Насправді це широкий спектр різних проявів в поведінці та інтелект людини. Звідси і назва: розлад аутистичного спектру (РАС). Наприклад, бувають важкі випадки аутизму, які супроводжуються іншими захворюваннями (недоуММтво, ДЦП та т. Д.). У таких ситуаціях дитині складно обходитися без сторонньої допомоги, і батькам важливо навчити його себе обслуговувати.

Відео дня

Інші випадки прояву аутизму — це наявність у людини дуже високого інтелекту, талантів і специфічних особливостей в комунікації. В даному випадку важливо навчити дитину правильно поводитися в соціумі.

За даними ВООЗ за 2017 рік, один з 160 дітей страждає розладом аутистичного спектру. В Україні такий діагноз не ставлять на ранніх стадіях, тому достовірних даних про точну кількість дітей з аутизмом немає.

Ми перші готові підтримати дітей з аутизмом

У чому основна проблема?

В даний час в нашій країні:

  • немає чіткої системи, як виявляти розлад аутистичного спектру, і нерідко у дітей до трьох років не можуть діагностувати симптоми РАС;

  • батькам не завжди пояснюють, що робити далі, так як фахівці часто відмовляються брати на себе відповідальність і давати будь-які прогнози;

  • немає можливості відразу знайти лікаря, який буде постійно працювати з особливою дитиною. Адже це заняття на все життя, і фахівцеві важливо бачити динаміку поліпшення стану свого пацієнта;

  • такий стан речей для дитини і його близьких досить болісне, тому що лікарі можуть ставити різні діагнози.

Не потрібно записувати дитину в аутсайдери

У багатьох країнах аутизм не є проблемою і не викликає осуду в суспільстві. І якщо у дитини діагностували РАС, то завдяки чіткій роботі фахівців батьки знають, що і як їм робити далі. Вони розуміють, що дане захворювання — це не покарання і не помилка природи. Просто такій дитині потрібно допомогти стати самостійним в цьому житті.

Такий цивілізований підхід в різних державах існує вже багато років. Батьки дітей-аутистів спираються на досвід і знання людей, які роблять все для того, щоб їх особлива дитина не почувався чужим у суспільстві.

У нашій країні таку місію взяла на себе команда ММ "Добробут". Ми зрозуміли, що це дуже важливо, і першими вирішили змінити ставлення до таких дітей. Зробити все можливе, щоб вони не відчували себе вигнанцями. Здійснити це на професійному рівні.

Ми перші готові підтримати дітей з аутизмом

Тому в ММ "Добробут:
  • дитинолог зможе вчасно виявити у дитини симптоми аутизму (ще до того, як пацієнту виповниться 1 рік);

  • при підозрі на РАС дитинолог повідомляє батькам про ймовірність такого діагнозу;

  • фахівець запропонує батькам звернутися до психолога або психіатра ММ "Добробут";

  • на базі ММ "Добробут" дитина і батьки можуть отримати фізичну і психологічну реабілітацію.

Крім того,
  • ММ "Добробут" запускає навчальний курс "Рання діагностика аутизму" для педіатрів зі всієї України на постійній основі.

  • На базі освітнього проекту Dobrobut school ММ "Добробут" створює майданчик для можливого навчання професійного співтовариства всієї країни із залученням фахівців України та іноземних спікерів.

На даний момент багато батьків звикли самостійно вирішувати проблеми, пов'язані з РАС. На це йде час, який у випадку з аутизмом важливо не втратити.

Звичайно, ситуації бувають різні, і діти з РАС не схожі один на одного. Але батькам важливо знати, що їм робити і як жити далі в зв'язку з діагнозом малюка. Важливо отримати підтримку і зрозуміти, що є люди, які завжди будуть на боці хворої дитини, а не проти. Це у випадку з аутизмом дуже принципово. Ось чому для більшості батьків досить почути і на прикладах дізнатися, що життя з РАС — це не біль, депресія, страждання і постійні жертви, коли ви не живете, а існуєте. Ні. Це просто трохи інше життя. Так, вона буде складніше, тому що в сім'ї особлива дитина. Так, доведеться докласти багато зусиль, щоб він зміг жити далі без допомоги дорослих. Але коли знаєш, що разом з тобою за майбутнє і здоров'я твоєї дитини бореться команда професіоналів, тоді сил і бажання допомогти дитині стає набагато більше. Саме така команда небайдужих людей в ММ "Добробут" взяла на себе непросту місію — підтримувати і допомагати дітям з аутизмом та їх батькам.

Будьте здорові!

ММ "Добробут. Дитинологія особливого розвитку"

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки