МоваЯзык

/ mamaclub

Навіщо діти ворушаться в утробі матері: названа несподівана причина

Діти періодично ворушаться і "штовхають" живіт матері для того, щоб зрозуміти, де знаходиться межа між їх тілом і рештою світу.

До відповідного висновку прийшли вчені, які опублікували статтю в журналі Scientific Reports.

"Спонтанні рухи і реакція навколишнього середовища на них, як показують спостереження за щурами, вкрай важливі для розвитку мозку і формування правильної "карти тіла". Ми з'ясували, що це характерно і для людини", - розповідає Лоренцо Фабріці з університетського коледжу Лондона.

Фабріці і його колеги зробили перший крок до розкриття цієї таємниці, простеживши за роботою мозку і рухом кінцівок двох десятків недоношених дітей, що народилися на 30-40 тижні вагітності.

Навіщо діти ворушаться в утробі матері: названа несподівана причина

Psychologies

Скориставшись подібним випадком, автори статті простежили за зрушеннями в активності мозку у немовлят під час сну, коли вони роблять такі ж рухи, як іще не народжені діти в утробі матері.

Виявилося, що кожен "копняк" і всі інші рухи супроводжувалися спалахами активності в тих регіонах мозку, які керують кінцівками і відповідають за роботу своєрідної "уявної карти".

Вона допомагає нам розуміти, де знаходяться наші руки і ноги, і де проходить межа між зовнішнім світом і тілом.

Судячи з усього, мозок майбутньої дитини поступово заповнює і "налаштовує" цю карту, здійснюючи рухи ногами і руками й аналізуючи те, які тактильні відчуття виникали під час подібних стусанів ліктями й ударами ногою в живіт матері.

Під час експериментів це проявлялося в тому, що в подібні моменти часу в центрах руху сплячих немовлят активізувалися альфа- і бета-ритми, пов'язані з "усвідомленою" мозковою діяльністю. Чим старшою була дитина, то менше були ці сплески, що сигналізували про завершення "налаштування" карти рухів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше були названі способи лікування нудоти і блювоти при вагітності.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
2
5
Смішно
28
Цікаво
0
Сумно
2
Треш

Блоги медицини