Названі "корисні" ритуали, які калічать дітей

Названі 'корисні' ритуали, які калічать дітей

Кожна мама бажає лише найкращого своїй дитині. Тому і робить все можливе, щоб малюк ріс здоровим і міцним.

Часто намагаючись зробити якомога краще, мами перетинають межу, здійснюючи "псевдокорисні" для маленьких дітей ритуали здоров'я.

Педіатр Олена Шевчук розповіла читачам MedOboz, що може завдати серйозної шкоди дитині замість передбачуваної користі.

Читайте: У Києві популярна іграшка ледь не вбила дитину

Не все, що здається мамі корисним, приносить користь малюкові
Відео дня

Загартовування холодною водою

Загартовування корисне для організму, але до цієї процедури треба підходити плавно і з розумом. Так, до готовності занурюватися в ополонку або обливатися крижаною водою мають пройти роки покрокової підготовки, інакше наслідки можуть бути геть непередбачуваними.

Деякі ж батьки впевнені, що організм дитини вміє швидко адаптуватися, і з кожною "шоковою" прохолодно-водною процедурою імунітет малюка буде тільки міцнішати, і він буде менше хворіти на ГРВІ, ангіни тощо. Тому без докорів сумління обливають немовлят крижаною водою і навіть занурюють в ополонку.

Однак експерт наполягає: терморегуляція у дітей, тим більше у новонароджених, дуже далека від досконалості, і таке "загартовування" обернеться мінімум переохолодженням і початком запальних процесів. Що іще гірше – в момент такого обливання або занурення у дитини відбувається найсильніший спазм судин, що загрожує важкими незворотними наслідками.

Раннє привчання до горщика

Жоден, навіть найдорожчий, підгузок не може гарантувати сухість і комфорт дитині, від чого на ніжній і чутливій шкірі часто з'являється висип, подразнення і навіть виразки.

Щоб швидше позбавити дитину таких страждань, батьки мало не з першого місяця починають висаджувати крихітку над горщиком – нібито так у дитини швидше виробляється рефлекс сечовипускання, і вона раніше починає "ходити" на горщик.

Як пояснила педіатр, насправді контроль сечовипускання у дітей починає формуватися мінімум з півроку, тому всі старання батьків не сотворять дива. Разом з тим, раннє висаджування призведе до порушення хребта і тазостегнових суглобів дитини, оскільки її слабкі суглоби, кістки і м'язи ще не готові до навантажень, які створюються при сидінні.

Читайте: "Не змушуйте!" Комаровський розкрив важливий момент у харчуванні дитини

Щоденна динамічна гімнастика

Ще один небезпечний "здоровий" ритуал для малюків – екстремальна динамічна гімнастика. Її прихильники кажуть, що вона вчить дитину краще орієнтуватися у просторі, зміцнює і розробляє м'язи і суглоби, завдяки чому малюк починає раніше ходити, а також зміцнює нервову систему і вестибулярний апарат.

Однак думка лікарів із цього приводу неоднозначна. Так, педіатри наполягають, що такі вправи призводять до перерозтягнення зв'язок, і в майбутньому, коли малюк почне ходити і бігати, і піддаватиметься реальним фізичним навантаженням (рух, вага), це загрожує частими травмами у вигляді вивихів і розтягувань.

Крім того, під час перших тренувань, коли малюка перекручують, тримають вниз головою і підкидають, він переживає сильний стрес, який призводить до підвищеної тривожності у свідомому віці.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, які небезпеки для дитини причаїлися у вас вдома.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки