Названо орган, який захищає організм жінки під час вагітності

Названо орган, який захищає організм жінки під час вагітності

Вилочкова залоза виявилася важливим органом, який сприяє здоровому перебігу вагітності. Вона запобігає викидню та гестаційному діабету у жінок.

До такого висновку прийшла міжнародна дослідницька група під керівництвом Університету Британської Колумбії, передає MedicalХpress.

Вчені виявили значну роль цього органу як в контролі метаболічних процесів, так і в імунітеті під час вагітності.

Гормони жіночої репродуктивної системи запускають зміни в вилочковій залозі, також відомій як тимус, яка є центральним органом системи імунітету. Під час вагітності тимус виробляє Т-регуляторні клітини (Tregs), які допомагають без шкоди для організму подолати зміни, що виникли.

Відео дня

Також була визначена роль рецептора RANK, який експресується в залозі. Так, при його відсутності у мишей спостерігалося знижене утворення Т-регуляторних клітин в тимусі і, отже, їх було менше в плаценті, що стало причиною більшого числа викиднів.

Що стосується розвитку діабету у вагітних, то в нормі регуляторні Т-клітини потрапляють в жирову тканину матері, щоб перешкодити розвитку запалення і допомогти контролювати рівень глюкози в організмі. У вагітних тварин без рецептора RANK спостерігалися підвищені значення глюкози та інсуліну.

Дефіцит Tregs під час вагітності також здійснював довгостроковий вплив на потомство. Мишенята були схильними до діабету і надмірної ваги протягом усього життя. Введення T-регуляторних клітин особинам з дефіцитом RANK виправило всі проблеми зі здоров'ям, включаючи викидень та рівень глюкози у матері, а також нормалізувало вагу тіла дитинчат.

Дослідники також проаналізували жінок з діабетом під час вагітності, виявивши зменшену кількість Tregs в їх плаценті, як і в дослідженні на тваринах.

MedOboz повідомляв, що вагітні та жінки, які годують грудьми, можуть брати участь у вакцинації проти COVID-19. Експерти рекомендують зробити щеплення, навіть незважаючи на відсутність даних про безпеку в цих групах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки