Психолог розповіла, як захистити дитину від педофілів
Психолог та письменник Неллі Верховська дала батькам кілька важливих порад про те, як можна захистити їх дітей від педофілів.
Про це вона розповіла у своєму блозі на Обозревателе.
Перше, на що звертає увагу батьків психолог - це те, що не всі педофіли - насильники. Велика частина з них намагається психічно придушити або обдурити дитину, таким чином переконавши її, що секс з ним - це необхідна дію. Також вона зазначає, що найчастіше педофіли - це хтось із знайомих дитини: "Найбільша категорія - це педофіли-родичі. Чужий маніяк, що наздогнав і поглумився над дитиною, зустрічається рідше, ніж педофіли батьки і ті, хто постійно має доступ до малюка (родичі, сусіди, вихователі, батьки друзів). І не завжди мова йде про педофіла-чоловіка" , - відзначає вона.
Експерт виділила 3 ??основні специфіки згвалтувань дітей:
1. Незнайомець, який починає тискати чужу дитину і намагається кудись її відтіснити або залишитися з нею наодинці - майже 100% маніяк або викрадач.
2. Дорослий повинен контролювати не тільки фізичні дії незнайомої людини по відношенню до дитини, а навіть те, що говорить їй незнайомець. По відношенню до дітей може бути і словесне насильство. "Наприклад, педофіл може із захватом розповідати, як би йому хотілося отримати оральні ласки від цього дитяти. Тільки одні ці слова можуть завдати дитині психологічної травми", - відзначає експерт.
3. Відсоток згвалтувань дітей, про яких ніхто ніколи не дізнається, досить великий. Все це тому, що дитина побоялася розповісти про те, що з нею сталося. "Навіть дорослі часто соромляться розповісти, що їх згвалтували або неприємно сексуально домагалися. З віком люди черствіють і подібні одкровення можуть викликати глузування, а не підтримку. Але ж будь-який недоречний жарт чи необережне зауваження - це травма для душі, яка ще не виробила захисні механізми" , - говорить психолог.
Тому, найголовніша порада батькам - не боятися розмовляти з дітьми на цю тему!
Розмовляти з дитиною про статеве виховання психолог радить з того віку, коли дитина більш-менш розуміє ваші слова і сенс сказаного. Для початку достатньо просто пояснити малюкові, щоб він завжди розповідав вам, як з ним поводяться інші люди: що роблять і що говорять.
Також важливо, щоб дитина засвоїла просту річ - якщо їй не подобається, те що з ним відбувається, потрібно тікати від тієї людини. А приблизно з 7-річного віку можна і більш грунтовно розповісти дитині про небезпеки статевого життя. Чим раніше ви це зробите, тим краще для вашої дитини. Інакше вас може випередити хтось інший. А якщо серед ваших знайомих або родичів є ті, які будуть говорити вам, що "йому/їй ще рано", пам'ятайте, що чужі комплекси не можуть бути виправданням для відсутності психологічного захисту ваших дітей.
"Більш того, знаючи, що батьки зрозуміють і підтримають, а не заверещать і засудять - більше шансів, що при наявності сексуальної травми, дитина вам про неї розповість", - зазначає психолог.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", психолог Дмитро Карпачов дав кілька порад батькам, про те як правильно карати дітей.