Вчені назвали наслідки тривалого стресу у вагітних для здоров'я дитини

6,0 т.
Вчені назвали наслідки тривалого стресу у вагітних для здоров'я дитини

Швейцарські вчені виявили, що тривалий стрес викликає виробіток гормону, який може привести до того, що у плода розвивається синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) і серцеві захворювання в майбутньому.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Про те, що стрес негативно впливає на здоров'я майбутньої дитини було відомо і раніше, однак, завдяки останнім дослідженням, стало зрозуміло, як саме це відбувається.

На думку дослідників, жінки, які відчувають постійний стан стресу під час вагітності, починають виділяти гормон стресу, який прискорює ріст плода, викликаючи проблеми з нормальним розвитком органів. При цьому з'ясувалося, що короткочасний стрес не має шкідливого впливу на розвиток дитини. Також експерти зазначають, що потенційна шкода від пережитого стресу може бути перекрита міцним зв'язком мами з малюком після його народження.

"Ми виявили гормональні зміни в амніотичній рідині матерів, які страждали від інтенсивного, довгострокового стресу. Надмірне прискорення зростання може відбутися за рахунок належного дозрівання органів. Якщо мати піддається стресу протягом більш тривалого періоду часу, рівень CRH в амніотичноій рідині збільшується", - зазначили вчені.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені назвали відмінності у розвитку дітей, народжених за допомогою ЕКЗ.