Страхи у вагітної: гінеколог пояснила причину їх появи
Вагітність - це не тільки фізіологічні зміни в жіночому організмі, але і емоційні. Практично кожну майбутню маму долають страхи. Хтось боїться, що не впорається з материнством, хтось боїться самих пологів, когось дрижаки беруть від думки, що дитину можуть підмінити в пологовому будинку.
"Обозреватель" попросив гінеколога Тетяну Кондратюк прокоментувати це явище з лікарської точки зору: чому ж у вагітних зароджуються страхи, що на це впливає?
"Під час вагітності та в післяпологовому періоді в організмі жінки відбувається ціле гормональне цунамі. Проте кожна жінка переносить це індивідуально. В більшості випадків спрацьовують процеси адаптації, які згладжують ці прояви.
Якщо говорити конкретно про вагітність, то домінуючим гормоном тут виступає прогестерон. Той самий, який переважає в другу фазу циклу і призводить до прояву ПМС (дратівливість, плаксивість). Тільки під час вагітності його більше в кілька разів, тому і прояви більш виражені.
До того ж, якщо жінка вагітна вперше - діє ще і фактор "страху невідомого". Але це вже більше психологія. Та природа мудра, тому з часом страхи, як правило, йдуть у небуття ", - пояснила лікар.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені розповіли, у яких чоловіків частіше народжуються дівчатка.