Вчені з'ясували, хто в родині перший помічає симптом аутизму у дитини
Дослідники з Нью-Йорка з'ясували, що найчастіше перші підозри про те, що у малюка є ознаки розладу аутичного спектру, помічають не мами і тата, а бабусі.
Про це повідомляє видання Daily mail.
Згідно з результатами онлайн-опитування, яке було проведено групою нью-йоркських лікарів, у дітей, які часто взаємодіють зі своїми бабусями і дідусями, в середньому на 5 місяців раніше діагностують хворобу.
Фактично, бабусі мають тенденцію бути тими членами сім'ї, які першими ідентифікують ознаки розладу аутичного спектру.
Під час дослідження було опитано близько 500 батьків дітей з аутизмом. Крім того, були проведені наступні опитування майже 200 друзів і родичів, які були передані батьками. Батьки повідомили, що члени сім'ї були невід'ємними каталізаторами в діагностуванні у дітей аутизму.
Найбільш часто першими симптоми помічають бабусі по материнській лінії. "Багато батьків уникають звернення за медичною допомогою до лікарів, щоб визначити діагноз для своєї дитини, навіть якщо вони відчувають, що щось може бути не так. Вони часто ігнорують ознаки більш масштабної проблеми і дивляться в іншу сторону, роблячи роль близьких членів сім'ї та друзів життєво важливою для прискорення діагностики та надання допомоги стану дитини", - коментує результат дослідження доктор Начум Сікерман.
Автори кажуть, що ці дані свідчать про те, що є можливості для досягнення більш раннішнього діагнозу, використовуючи мудрість друзів і сім'ї.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", ситуації, в яких потрібно сказати стоп методам виховання бабусь і дідусів.