Як правильно реагувати на дитячу агресію: поради психолога

14,6 т.
Як правильно реагувати на дитячу агресію: поради психолога

Кожні батьки в певний момент дорослішання малюка стикаються з дитячою агресією. Такими емоціями дитина показує свою незгоду - це нормальна реакція. Але як дорослим правильно реагувати на агресію крихітки?

Поради психолога Євгена Ідзіковського опублікував сайт parents.ru

Дитяча агресія ділиться на три види: фізична, вербальна і маніпуляція дорослою людиною. Основне завдання батьків - допомогти малюкові зрозуміти свої почуття, адже дуже часто діти самі не розуміють, чому так реагують. Тобто, обов'язково потрібно промовляти проблему, пояснювати дитині чому вона злиться, чим це викликано. Наприклад, "ти злишся не тому, що мама погана, а тому що мама не дає тобі цукерку".

Відео дня

Однак, дуже часто самі батьки неправильно реагують на дитячу агресію, тим самим виховуючи неправильну модель поведінки в майбутньому. Найпоширенішими неправильними реакціями дорослих психолог називає такі: агресія у відповідь, ігнорування дитини і коли батьки піддаються на маніпуляції та поступаються дитині.

Як реагувати правильно:

Якщо дитина б'ється, дуже важливо її зупинити. Наприклад, притиснути до себе і дочекатися, поки вона заспокоїться. Суть цього методу - показати, що дорослий сильніше, проте він не застосовує свою силу, у відповідь б'ючи малюка. Також можна дозволити йому випустити злість на неживий предмет - наприклад, дати подушку, нехай поб'є її.

Якщо дитина свариться на батьків, важливо зупинити її, відразу ж застосувавши покарання, яке ви використовуєте в інших ситуаціях. Це не повинно бути фізичне покарання, але важливо, щоб дитина зрозуміла, що така поведінка в сім'ї не прийнятна. Крім того, коли малюк заспокоїться, важливо пояснити йому, що він зробив не так, і як слід проявляти свої емоції.

Якщо дитина використовує маніпуляцію, плаче і відмовляється робити щонебудь, поки не доб'ється свого, тут важливо не поступитися, але при цьому і не карати, оскільки покарання може тільки погіршити ситуацію. Розмовляйте з нею спокійно, але при цьому дайте зрозуміти, що ви налаштовані рішуче, і буде так, як сказали ви.

Як повідомляв "Обозреватель", в соцмережі поширюється вкрай небезпечна гра, яка підштовхує дітей до самогубства.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки