Сексуальне виховання дітей: психолог порадила, як краще почати розмову "про це"

18,3 т.
Сексуальне виховання дітей: психолог порадила, як краще почати розмову 'про це'

Сексуальне виховання дітей - важлива складова дитячої освіти в сім'ї та школі, а також спосіб встановити стосунки з довірою.

Про те, як почати розмову на незручну тему, в ефірі "ОбозТВ" розповіла дитячий і сімейний психолог Оксана Сашенко.

За її словами, питання (сексуального виховання - Авт.) вимагає більш пильної і ретельної уваги. "Тема сексу у нас табуйована. Нам, як батькам, було б дуже добре впроваджувати сексуальне виховання в життя наших дітей, щоб вони росли більш розкуті і більш обізнані в цій сфері", - говорить вона.

Відео дня

Фахівець зазначає, що починати говорити про це потрібно тоді, коли "є готовність у дітей і батьків".

Вона додає, що дитяча готовність починається тоді, коли вони діти починають розмовляти. "І те, як ми, батьки, ставимося до цих питань і з яким рівнем спокою даємо відповіді на них, залежить те, як дитина сприйме цю тему", - додає вона.

Сашенко каже, що чим менша дитина, тим менше інформації їй потрібно знати і тим меншої кількості інформації їй буде досить, щоб задовольнити свій інтерес.

"Якщо їй до 4 років, то дитину цілком може задовольнити відповідь, що вона (дитина - Авт.) з'явилася від великої любові батьків. Якщо вона питає далі, то ми не повинні підміняти поняття і розповідати про магазин, капусту і лелеку, тому що правда все одно коли-небудь прийде і буде краще, якщо вона буде звучати з вуст батьків", - розповідає психолог.

Уже в більш пізньому віці виникають запитання статевої ідентифікації, коли "дівчинка знає, що вона дівчинка, а хлопчик розуміє, що він хлопчик". Тут виникають запитання про різницю хлопчиків і дівчаток. "Дуже важливо давати інформацію дітям виходячи зі своєї адекватності. Неправильні фрази не задовольнять її інтерес і вона знайде інший спосіб дізнатися це", - додає вона.

Фахівець також попереджає, що якщо не дати потрібної інформації вчасно, то в підлітковому віці у неї стираються всі межі і вона відчуває себе дуже дорослою і самостійною.

"Той пригнічений інтерес дитина почне посилено задовольняти різними способами, не завжди соціальними", - говорить вона.

На її думку, розмова повинна бути емоційно легкою для дітей і дорослих. "Її потрібно починати дивлячись в очі, розслабившись і спокійно ділитися інформацією з дитиною", - додає експерт.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", нове дослідження виявило, що надмірна дія марганцю в повітрі може мати несприятливі наслідки на дитячу психомоторику.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки