Вчені розповіли, скільки можна випивати вагітній жінці

15,3 т.
Вчені розповіли, скільки можна випивати вагітній жінці

Питання тільки в кількості - дані нових досліджень говорять про те, що два келихи вина на тиждень не принесуть шкоди майбутній дитині.

Як повідомляє The Independent, вчені радять майбутнім мамам уникати вживання алкоголю "на всякий випадок". Це сталося через те, що існує ризик народити маленького або недоношеної дитини. За умови, що жінка пила до чотирьох келихів спиртного в тиждень.

Попередні дослідження показали, що пияцтво під час вагітності викликає вроджені дефекти, впливає на інтелект дитини і призводить до поведінкових, психічним і іншим проблемам.

Відео дня

Жінкам наполегливо радять уникати великих доз і "пияцтва", але питання про "безпечний" рівні алкоголю досі залишався в "сірій" зоні.

До недавнього часу лікарі радять жінкам уникати вживання алкоголю, особливо в першому триместрі вагітності або при спробі завагітніти.

Але до 80% майбутніх мам в Великобританії, Ірландії, Новій Зеландії та Австралії п'ють алкоголь під час вагітності.

Таким чином, вчені Брістольського університету поставили собі за мету визначити вплив низьких і помірних доз споживання алкоголю жінками на вагітність і довгострокові наслідки для здоров'я дитини.

У дослідженні розглядали вплив розпивання двох одиниць до двох разів на тиждень, і чотири одиниці в тиждень.

Зокрема, приділяли увагу ускладнень вагітності, складності пологів, ризики викиднів, передчасних пологів, народження низькорослих дітей, більш довгострокові проблеми, такі як затримки в розвитку, порушення інтелекту і поведінкові труднощі, характерні для фетального алкогольного синдрому - наслідок пияцтва під час вагітності.

Було встановлено, що вживання до чотирьох одиниць в тиждень під час вагітності, в середньому, було пов'язано з підвищенням ризиків на 8% отримати дитину з маленьким зростом і вагою.

Точно так же вживання до чотирьох одиниць або 32g в тиждень алкоголю було пов'язано з 10 відсотковим підвищенням ризиків передчасних пологів.

Різниці ж між помірністю і вживанням до 2 келихів на тиждень практично немає. Наприклад, один стакан (175 мл) червоного, білого або рожевого вина 12% містить 2,1g.

Оскільки, як алкоголь впливає на несприятливі фактори при вагітності і майбутнього розвитку дитини, то жінкам повинна сама розуміти додаткові ризики і вирішувати це питання самостійно.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", мама вирішила народити малюка, незважаючи на смертельний діагноз.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки