Пологи без болю: слушні поради лікаря

Пологи без болю: слушні поради лікаря

Для когось із жінок пологи проходять легше, для когось складніше, але всі стверджують: боляче. Вчені навіть проводили дослідження, в ході якого з'ясували, що за рівнем болю пологи прирівнюються до кількох переломів кісток одночасно.

Але не варто так боятися – не такий страшний вовк, як то кажуть. МедОбоз з'ясував у своєї експертки, лікарки і за сумісництвом вчительки йоги Галини Арвахі, які способи допоможуть полегшити біль і зробити процес пологів приємнішим.

Рухайте стегнами

Лежачи (за бажання – стоячи) робіть плавні неглибокі похитування вперед-назад стегнами, напружуючи сідниці. Така вправа вгамує біль у попереку, який завжди супроводжує породіль, і зменшить біль у м'язах живота. Крім того, це допоможе зменшити дискомфорт і ваш, і дитини при неправильному положенні плоду.

Відео дня

Тотально розслабтеся

Ляжте або сядьте максимально зручно, заплющте очі і кілька разів глибоко вдихніть (вдих – через ніс, видих – ротом). При цьому уявляйте, що ви вдихаєте щось приємне і корисне, а видихаєте біль і напругу. Уявіть і відчуйте, як розслабляються всі м'язи вашого тіла.

Потім максимально напружте м'язи обличчя, затримайте пік на 3-5 секунд, і знову поринете у релакс. Далі підніміть плечі, також затримайтеся на пару секунд, і розслабтеся. Наступними напружте м'язи живота, через кілька секунд розслабте, і напружте також м'язи ніг.

Після таких коротких стимуляцій кілька разів повільно і глибоко вдихніть, розплющте очі. За бажання повторіть все знову через кілька хвилин.

Така вправа допоможе зберігати спокій і розслабленість між переймами.

Візуалізуйте приємності

Цей метод також допоможе зробити процес переймів не таким страшним і болючим.

Початкове положення – таке ж, як і в попередній вправі. Заплющивши очі, уявіть себе у найбажанішому і найулюбленішому вами місці. Чітко програвайте в голові звуки, які звідти долинають, запахи, картинки тощо. Залишайтеся там стільки, скільки вам хочеться. При цьому не забувайте дихати рівно, повільно, але глибоко.

Походіть павою

Під час переймів не варто залежуватися. Встаньте з ліжка і рухайтеся по кімнаті у зручному для вас темпі, злегка напружуючи спину і сідниці (як не дивно, умисне напруження з позмінним розслабленням м'язів допоможе зняти болючі спазми при переймах).

Більше того, перебуваючи у вертикальному положенні ви допоможете малюкові прийняти зручну для нього позу перед появою на світ, і знизите ризик отримання ним травм при проходженні родових шляхів.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, як полегшити стан при токсикозі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки