Психологиня розповіла, чому важливо обіймати дитину
Своїх дітей потрібно обіймати з приводу і без, і чим частіше, тим краще. Адже це приносить користь не тільки психологічному стану дитини, а й її фізичному здоров'ю.
Психотерапевтиня Лариса Россол розповіла читачам MedOboz, чим саме корисні обійми для дітей, щоб у вас з'явився зайвий привід для прояву турботи і ніжності.
Читайте: "Цифрова залежність": психологиня пояснила, чим ґаджети небезпечні для дітей
Допомагають вгамувати біль
Ви помічали, що після того, як ви обійняли дитину, яка тільки що забилася або поранилася, їй стає легше? Вся справа в тому, що обійми сприяють підвищенню в організмі ендорфінів – так званих гормонів радості, які також "вміють" знімати больові відчуття.
Так, в ході досліджень вчені звернули увагу, що пацієнти після операцій, яких часто відвідували і обіймали рідні, вдвічі рідше просили знеболюючі препарати, на відміну від тих, кому не пощастило відчути тепло рук близьких.
Зміцнюють імунітет
В ході іншого дослідження було доведено, що у малюків, яких мало обіймали, імунітет працював набагато гірше, ніж у тих, хто не був обділений батьківськими ніжностями.
Справа в тому, що обійми підсилюють функцію відділу головного мозку, що відповідає за захисні функції, а їх відсутність – навпаки пригнічує її. Тому якщо зовсім не обіймати дитину або робити це "навідчепись", дитина стає більш сприйнятливою до інфекційних захворювань і складніше їх переносить.
Покращують настрій
Сприяють обійми виробленню й іншого "хорошого" гормону – окситоцину. А він сприяє поліпшенню настрою і самопочуття в цілому.
Так що, помітивши, що ваша дитина засмучена, просто обійміть її міцніше – і незабаром її світ знову заграє яскравими фарбами.
Читайте: Вади серця у дітей: названі головні ознаки
Забезпечую міцну здорову психіку
Відмовляючи своїм дітям в обіймах, ви можете внести негативні корективи в її доросле життя. Справа в тому, що згідно зі спостереженнями дослідників, люди, які в дитинстві недоотримували (або зовсім не отримували) ласку батьків і близьких, більше за інших мають труднощі в встановлення контакту з іншими людьми, часто страждають від депресії і більш схильні до асоціальних вчинків.
"Маленькі діти особливо потребують невербальному спілкуванні. Від батьківських поцілунків і обіймів вони отримують відчуття захищеності, тепла, любові, надійності, а будучи позбавленим всього цього, у дитини поступово формуються різні психічні розлади", - пояснила експертка.
Раніше OBOZREVATEL розповідав, як побудувати гармонійні відносини з дитиною.