Як навчити дитину ходити на горщик

116,5 т.
Як навчити дитину ходити на горщик

Тема привчання дитини до горщика, а в сучасний час - відлучення від підгузника - вельми педантична і непроста. Я не претендую на лаври доктора Коморовського або будь-якого іншого дитячого лікаря, психолога або фахівця з привчання до горщика (виявляється, є й такі). Я звичайна українська мама, яка ділиться з вами своїм досвідом.

Міфологізація горщика

Я не пам'ятаю свого дитячого ставлення до горщика, але ось історії мами про цей предмет побуту я, напевно, не забуду ніколи. З ранніх років мені розповідали про те, якою я була геніальною в цьому плані і, звичайно ж, переносили мій досвід на мою дитину.

За розповідями мами, я сама сіла на горщик під час святкування мого першого дня народження. Я принесла його практично до столу і зробила це на очах у здивованої публіки, вірніше гостей. Ось і вся історія.

Відео дня

Моя дитина, здається, ненавиділа горщик з самої появи у будинку. Спочатку він його ігнорував, потім і зовсім зневажав і не любив.

Головний факт, який варто запам'ятати в боротьбі за прихильність до горщика - це те, що ваша дитина - унікальна. Жодна книга, жодна розповідь про те "Як привчити дитину до горщика" спокійно може не відноситься до вашого малюка і ні чим вам не допомогти. Взагалі-то це правило варто запам'ятати з самого народження малюка і не намагатися підігнати дитину під рамки книжок, порад педіатрів, знайомих мам і тат і лікарів-світил.

Як привчити дитину до горщика

Як тільки дитина почала сидіти, бабуся почала її привчати до горщика. Після декількох спроб, бій був програний і бабуся здалася. Особливо підстьобує родичів до боротьби за горщик той факт, що "він же тямущий: ось встав у 6 місяців, почав ходити в 10.5","йому вже два, а він все в підгузниках ходить" і багато інших прекрасних думок.

У моєму випадку всі спроби, пояснення зводилися до одного - повної безрезультатності цієї затії. Потім я заспокоювалася на пару місяців і спокійно користувалася підгузниками, полегшуючи життя собі і дитині. Як тільки наставала літо - спочатку, коли дитині виповнився рік, потім, коли два, я сама розуміла, що в підгузку жарко і малюкові некомфортно. Олії у вогонь підливав і пелюшковий дерматит - не сильно приємна штука.

Коли дитині було півтора року, я, як звичайна мама, почала вивчати літературу "про горщик". Поради та досвід інших мам мене мало турбували, так як до цього часу я зрозуміла, що все індивідуально. І якщо у вашої подруги дочка-геній в галузі горщика, то у ваш дитина такою бути не зобов'язана.

У підсумку мені сподобалося висновок доктора Комаровського про те, що психіка дитини формується поступово і що сісти на горщик в 3 роки, наприклад, абсолютно нормально і не вважається якимось порушення розвитку у дитини. Я просто реально "забила" і перестала повертатися до цієї теми. Час від часу дитина сама сідала на горщик і навіть щось в нього робила, але абсолютно неусвідомлено, чисто машинально і навіть випадково.

Ближче до двох років сина ми зрозуміли, що потрапляємо в садок. Після оформлення документів, завідуюча заявила про те, що в сад приймають лише тих дітей, які ходять на горщик, самі їдять і самі засинають. Ага, тепер вже мені смішно, коли я таке чую, а раніше я сприймала ці слова за чисту монету. До речі, багатьом в садку вже під 3 роки, але деякі до цих пір ходять в підгузку.

Я взялася активно за "горшкове" питання і почала висаджувати дитину строго після прийняття рідини. Перше, з чим я зіткнулася, це з тим, що моїй дитині потрібен був не звичайний горщик, а хитрий. Вся справа в тому, що у мене великий малюк і в звичайний горщик він містився насилу. Після трьох невдалих горщиків, з якими намучилася і я, і дитина, я перечитала всі форуми і купила той, який ідеально підійшов: він високий і із захисною від виливання виїмкою. До слова, я відразу вирішила відмовитися від "тронів", музичних горщиків, горщиків у формі машинки з кермом і т.д. Горщик - це практична річ, в моєму розумінні, і я не хотіла, щоб він асоціювався з грою. Чоловік, навпаки, хотів купити улюбленому синові найдорожчий, великий і красивий, але нам вдалося домовитися.

Найважливішим і категоричним рішенням стала відмова від підгузників в самий розпал літа і спеки. Я просто роздала знайомим залишки і заявила, що тепер ми живемо по-новому, користуючись лише трусами.

Ще одна порада - не квапте своє чадо і не сваріть. Повірте, з часом він сам все зрозуміє. Просто потрібно дійсно час і "дозріти". У кожної дитини свій термін і ні в якому разі не варто його наближати, можна лише нашкодити.

Поради по типу "нехай походить в мокрому, йому буде неприємно і він все зрозуміє" - сміливо можна ігнорувати як і "тренувальні підгузники" зі вкладками і без. У моєму випадку це все було марним.

Не знаю як, але майже відразу моя дитина засвоїла, що великі справи треба робити на горщик і з цим осічок не траплялося жодного разу за останній час, а ось з дрібною справою була біда. І повз горщика, і не встиг, і на ліжку, та де завгодно. Єдине - щастило, що в машині і на прогулянці казусів не траплялося. У підсумку за три місяці літа, завдяки повній відмові від підгузників і постійної комунікації: поясненню, чому треба робити в горщик і чому погано в труси, в садок дитя пішло вже навчене проситися на горщик.

Особливо здивував той факт, що вночі він справно проситься на горщик, а ось вдень до сих пір не завжди встигає.

Висновки

Якщо ви думаєте, що після 8 місяців моя дитина тепер ас і геній в горшковій справі, то ви помиляєтеся. Це довгий і кропіткий процес, який вимагає від мам і тат терпіння і розуміння. У хвилини, коли здавалося, що все втрачено, я заспокоювала себе тим, що в більшості випадків вже до школи всі діти ходять в туалет, самі їдять і навіть засинають увечері.

У нас до цих пір трапляється такі проблеми, як "загрався, захопився, відволікся і забув", "так зрадів \ засмутився \ здивувався, що забув" і найчастіше "мама! Вибач-прости, не встиг, а труси і штанці вже мокрі ", не кажучи вже про періоди, коли дитина хворіє і ще не вміє до кінця контролювати всі функції організму.

Не знаю як, але я вже спокійно на це все реагую і замість того, щоб лаяти (упаси Боже), до речі, з самого початку привчання до горщика, саме моя мама заборонила мені сварити дитину, якщо щось не виходить з горщик або йде не за планом, я просто йду і починаю прати, ну і трошки медитую.

Найголовніше, що в 70% від усього часу все йде за планом: у нас "сухі" ночі, економія на підгузниках, зручний горщик вдома і в садку і гучне "горщик" - слово-пароль, яке він знає з року.

Ну і, звичайно, для прогулянок і поїздок у мене завжди є в сумці "змінка" - труси, штани, колготки, мокрі і сухі серветки і спеціальний "дорожній" горщик - пристосування, яке займає мінімум місця і зможе врятувати вашу репутацію в будь-якій ситуації , але тільки, якщо вже не надто пізно.

Отже, для себе я зробила такі висновки:

1. Не варто поспішати "висаджувати" дитину на горщик. Безумовно, варто познайомити його з цим предметом ближче до року, але якщо дитину він не зацікавив, то ніякого насильства.

2. Уважно вивчіть поведінку і звички, і вже з цього виходите: тільки ви і ніхто інший будете знати, чи готова ваша дитина попрощатися з підгузками. Якщо хтось з боку, наприклад, вихователь з садка лає вас і наказує терміново позбавлятися від підгузників, а ви знаєте, що ваша дитина ще не готова, не вступайте в полеміку, просто поясніть, що на даному етапі ваша дитина не готова.

3. Ніяких покарань, сварок і криків через горшик у вас з вашою дитиною бути не повинно.

4. Потрібно багато розмовляти і пояснювати, як і чому і навіщо. Достукайтеся до вашого малюка.

5. Горщик має бути зручним і підходити саме вашій дитині.

6. По можливості, відмовтеся від підгузників і "ловіть" момент.

7. Виробіть своє слово "пароль" для сигналу про те, що пора на горщик.

Успіхів!

Раніше "Обозреватель" публікував блог молодої матері "У моєму випадку годування груддю закінчилося плачевно".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки