МоваЯзык

/ mamaclub

Як навчити дитину ходити на горщик

Тема привчання дитини до горщика, а в сучасний час - відлучення від підгузника - вельми педантична і непроста. Я не претендую на лаври доктора Коморовського або будь-якого іншого дитячого лікаря, психолога або фахівця з привчання до горщика (виявляється, є й такі). Я звичайна українська мама, яка ділиться з вами своїм досвідом.

Міфологізація горщика

Я не пам'ятаю свого дитячого ставлення до горщика, але ось історії мами про цей предмет побуту я, напевно, не забуду ніколи. З ранніх років мені розповідали про те, якою я була геніальною в цьому плані і, звичайно ж, переносили мій досвід на мою дитину.

За розповідями мами, я сама сіла на горщик під час святкування мого першого дня народження. Я принесла його практично до столу і зробила це на очах у здивованої публіки, вірніше гостей. Ось і вся історія.

Моя дитина, здається, ненавиділа горщик з самої появи у будинку. Спочатку він його ігнорував, потім і зовсім зневажав і не любив.

Головний факт, який варто запам'ятати в боротьбі за прихильність до горщика - це те, що ваша дитина - унікальна. Жодна книга, жодна розповідь про те "Як привчити дитину до горщика" спокійно може не відноситься до вашого малюка і ні чим вам не допомогти. Взагалі-то це правило варто запам'ятати з самого народження малюка і не намагатися підігнати дитину під рамки книжок, порад педіатрів, знайомих мам і тат і лікарів-світил.

Як привчити дитину до горщика

Як тільки дитина почала сидіти, бабуся почала її привчати до горщика. Після декількох спроб, бій був програний і бабуся здалася. Особливо підстьобує родичів до боротьби за горщик той факт, що "він же тямущий: ось встав у 6 місяців, почав ходити в 10.5","йому вже два, а він все в підгузниках ходить" і багато інших прекрасних думок.

У моєму випадку всі спроби, пояснення зводилися до одного - повної безрезультатності цієї затії. Потім я заспокоювалася на пару місяців і спокійно користувалася підгузниками, полегшуючи життя собі і дитині. Як тільки наставала літо - спочатку, коли дитині виповнився рік, потім, коли два, я сама розуміла, що в підгузку жарко і малюкові некомфортно. Олії у вогонь підливав і пелюшковий дерматит - не сильно приємна штука.

Коли дитині було півтора року, я, як звичайна мама, почала вивчати літературу "про горщик". Поради та досвід інших мам мене мало турбували, так як до цього часу я зрозуміла, що все індивідуально. І якщо у вашої подруги дочка-геній в галузі горщика, то у ваш дитина такою бути не зобов'язана.

У підсумку мені сподобалося висновок доктора Комаровського про те, що психіка дитини формується поступово і що сісти на горщик в 3 роки, наприклад, абсолютно нормально і не вважається якимось порушення розвитку у дитини. Я просто реально "забила" і перестала повертатися до цієї теми. Час від часу дитина сама сідала на горщик і навіть щось в нього робила, але абсолютно неусвідомлено, чисто машинально і навіть випадково.

Ближче до двох років сина ми зрозуміли, що потрапляємо в садок. Після оформлення документів, завідуюча заявила про те, що в сад приймають лише тих дітей, які ходять на горщик, самі їдять і самі засинають. Ага, тепер вже мені смішно, коли я таке чую, а раніше я сприймала ці слова за чисту монету. До речі, багатьом в садку вже під 3 роки, але деякі до цих пір ходять в підгузку.

Я взялася активно за "горшкове" питання і почала висаджувати дитину строго після прийняття рідини. Перше, з чим я зіткнулася, це з тим, що моїй дитині потрібен був не звичайний горщик, а хитрий. Вся справа в тому, що у мене великий малюк і в звичайний горщик він містився насилу. Після трьох невдалих горщиків, з якими намучилася і я, і дитина, я перечитала всі форуми і купила той, який ідеально підійшов: він високий і із захисною від виливання виїмкою. До слова, я відразу вирішила відмовитися від "тронів", музичних горщиків, горщиків у формі машинки з кермом і т.д. Горщик - це практична річ, в моєму розумінні, і я не хотіла, щоб він асоціювався з грою. Чоловік, навпаки, хотів купити улюбленому синові найдорожчий, великий і красивий, але нам вдалося домовитися.

Найважливішим і категоричним рішенням стала відмова від підгузників в самий розпал літа і спеки. Я просто роздала знайомим залишки і заявила, що тепер ми живемо по-новому, користуючись лише трусами.

Ще одна порада - не квапте своє чадо і не сваріть. Повірте, з часом він сам все зрозуміє. Просто потрібно дійсно час і "дозріти". У кожної дитини свій термін і ні в якому разі не варто його наближати, можна лише нашкодити.

Поради по типу "нехай походить в мокрому, йому буде неприємно і він все зрозуміє" - сміливо можна ігнорувати як і "тренувальні підгузники" зі вкладками і без. У моєму випадку це все було марним.

Не знаю як, але майже відразу моя дитина засвоїла, що великі справи треба робити на горщик і з цим осічок не траплялося жодного разу за останній час, а ось з дрібною справою була біда. І повз горщика, і не встиг, і на ліжку, та де завгодно. Єдине - щастило, що в машині і на прогулянці казусів не траплялося. У підсумку за три місяці літа, завдяки повній відмові від підгузників і постійної комунікації: поясненню, чому треба робити в горщик і чому погано в труси, в садок дитя пішло вже навчене проситися на горщик.

Особливо здивував той факт, що вночі він справно проситься на горщик, а ось вдень до сих пір не завжди встигає.

Висновки

Якщо ви думаєте, що після 8 місяців моя дитина тепер ас і геній в горшковій справі, то ви помиляєтеся. Це довгий і кропіткий процес, який вимагає від мам і тат терпіння і розуміння. У хвилини, коли здавалося, що все втрачено, я заспокоювала себе тим, що в більшості випадків вже до школи всі діти ходять в туалет, самі їдять і навіть засинають увечері.

У нас до цих пір трапляється такі проблеми, як "загрався, захопився, відволікся і забув", "так зрадів \ засмутився \ здивувався, що забув" і найчастіше "мама! Вибач-прости, не встиг, а труси і штанці вже мокрі ", не кажучи вже про періоди, коли дитина хворіє і ще не вміє до кінця контролювати всі функції організму.

Не знаю як, але я вже спокійно на це все реагую і замість того, щоб лаяти (упаси Боже), до речі, з самого початку привчання до горщика, саме моя мама заборонила мені сварити дитину, якщо щось не виходить з горщик або йде не за планом, я просто йду і починаю прати, ну і трошки медитую.

Найголовніше, що в 70% від усього часу все йде за планом: у нас "сухі" ночі, економія на підгузниках, зручний горщик вдома і в садку і гучне "горщик" - слово-пароль, яке він знає з року.

Ну і, звичайно, для прогулянок і поїздок у мене завжди є в сумці "змінка" - труси, штани, колготки, мокрі і сухі серветки і спеціальний "дорожній" горщик - пристосування, яке займає мінімум місця і зможе врятувати вашу репутацію в будь-якій ситуації , але тільки, якщо вже не надто пізно.

Отже, для себе я зробила такі висновки:

1. Не варто поспішати "висаджувати" дитину на горщик. Безумовно, варто познайомити його з цим предметом ближче до року, але якщо дитину він не зацікавив, то ніякого насильства.

2. Уважно вивчіть поведінку і звички, і вже з цього виходите: тільки ви і ніхто інший будете знати, чи готова ваша дитина попрощатися з підгузками. Якщо хтось з боку, наприклад, вихователь з садка лає вас і наказує терміново позбавлятися від підгузників, а ви знаєте, що ваша дитина ще не готова, не вступайте в полеміку, просто поясніть, що на даному етапі ваша дитина не готова.

3. Ніяких покарань, сварок і криків через горшик у вас з вашою дитиною бути не повинно.

4. Потрібно багато розмовляти і пояснювати, як і чому і навіщо. Достукайтеся до вашого малюка.

5. Горщик має бути зручним і підходити саме вашій дитині.

6. По можливості, відмовтеся від підгузників і "ловіть" момент.

7. Виробіть своє слово "пароль" для сигналу про те, що пора на горщик.

Успіхів!

Раніше "Обозреватель" публікував блог молодої матері "У моєму випадку годування груддю закінчилося плачевно".

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Тег
0
Коментарі
1
1
Смішно
5
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини