Як зрозуміти, що дитина готова до школи?

22,5 т.
Як зрозуміти, що дитина готова до школи?

Всупереч розповсюдженій думці, вміння рахувати і писати — далеко не найважливіший показник готовності дитини сісти за шкільну парту. Перш за все, необхідно враховувати медичні показники.

Про це ми поспілкувалися зі Станіславою Гапоновою, дитинологом і інфекціоністом Медичної мережі "Добробут".

Як зрозуміти, що дитина готова до школи?

Перший раз в перший клас: на що звертаємо увагу?

Головна навчальна необхідність — це здатність концентрувати увагу. Поспостерігайте за малюком: наскільки він може утримувати увагу на одному занятті протягом хоча б 10-15 хвилин?

Відео дня

Ще один важливий аспект — здатність м'язів дитини утримувати його тіло в певній позі тривалий час. Якщо м'язи слабкі, малюк не зможе довго сидіти за партою.

Серйозні хронічні захворювання — вагомий привід відкласти похід в школу до 7 років, так як хвороба буде впливати на успішність дитини.

Вважається, що багато систем дитини, наприклад, імунна і нервова, роблять значний "ривок" у розвитку в інтервалі з 6-ї до 7-и років. Тому, якщо є хоч найменші сумніви в готовності дитини до школи — є сенс почекати ще рік.

В рамках підготовки до школи можна порекомендувати з 4-5 років записати дитину в спортивну секцію. Вибирайте ті види спорту, які забезпечують не тільки фізичні навантаження, але також тренують концентрацію уваги і вчать планувати свої дії. До таких відносяться заняття танцями, гімнастикою або боротьбою.

Медичні критерії готовності до школи
  • Біологічний вік дитини. Кращий час для початку навчання — 6,5-7 років. До цього часу з'являється потреба змінити ігрову діяльність на навчальну.

  • Перенесені за рік до цього важкі захворювання, такі як гострий гепатит, гострий пієлонефрит, менінгіт і т.д.

  • Частота захворювань на гострі респіраторні інфекції та їх тяжкість. Якщо дитина хворіє на ГРВІ більше 10 разів на рік або має серйозні ускладнення після кожної перенесеної ГРВІ (отит, пневмонія тощо) — питання вступу до школи вирішується індивідуально. В цьому випадку рекомендується додаткове обстеження із залученням профільних фахівців.

  • Оцінюється також список щеплень, при необхідності рекомендується доповнити графік вакцинації.

  • Майбутній учень повинен бути оглянутий окулістом для виявлення можливих порушень зору.

Дитина не готова: чим ризикують батьки?

Якщо дитина піде в школу не готовою в психологічному чи фізичному плані, батьки зіткнуться з низкою закономірних наслідків. Такими як швидка стомлюваність з подальшими реакціями у вигляді істерик, плаксивості, перезбудження або сонливості.

Надалі можна очікувати відмову від навчання, аж до дитячої депресії. Крім того, при неправильному сидінні за партою можливі деформації хребта, порушення зору і т.д.

Початок шкільного життя — один з найважливіших етапів в житті кожної дитини. Тому обов'язково враховуйте всі рекомендації, щоб навчання для малюка давалося легко і було в радість.

Будьте здорові!

Мережа медичних клінік "Добробут"

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки