Які аналізи здають вагітні: повний список

26,7 т.
Які аналізи здають вагітні: повний список

Вагітність - це не просто хвилюючий період. За цей час майбутня мама обійде безліч лікарів і пройде з десяток обстежень - все для того, щоб переконатися в здоров'ї малюка і власному, а також щоб вчасно помітити недобре і виправити це.

"МедОбоз" зібрав для вас повний список лікарів, до яких вам потрібно потрапити на консультацію під час вагітності, і перелік аналізів, які необхідно здати.

Отже, під час вагітності вам потрібно регулярно відвідувати гінеколога. У першому триместрі - мінімум раз на місяць, у другому триместрі - кожні два тижні, в третьому триместрі - раз на тиждень або 10 днів. Частота візитів до гінеколога залежить від перебігу вагітності, стану здоров'я мами і ін.

Відео дня

Крім того, вам потрібно буде відвідати терапевта, ендокринолога, стоматолога, отоларинголога і офтальмолога.

За весь період вагітності вас мінімум тричі направлять на УЗД - перший для діагностики вагітності (на ранніх термінах), далі на 18-24 тижні і на 32-34-му.

Перед кожним візитом до гінеколога вам доведеться здавати загальний аналіз сечі і крові (робиться це зазвичай з ранку і натщесерце).

Також за 9 місяців очікування малюка вас чекають такі обов'язкові аналізи та обстеження:

  • Аналіз крові на групу і резус-фактор;

  • Біохімічний аналіз крові;

  • Аналіз крові на СНІД, сифіліс (реакція Вассермана), на гепатити В і С (кров з вени, забір частіше робиться одночасно з попереднім аналізом);

  • Аналіз кров на цукор (з пальця);

  • Аналіз крові на АФП, ХГЧ, естріол;

  • Мазок з піхви на флору.

Доведеться пройти обстеження і майбутньому татові. Так, ймовірно, ваш лікар попросить флюорографію вашого чоловіка і результат аналізу крові на групу і резус-фактор.

Раніше "МедОбоз" показував, як змінюється тіло майбутньої мами за період вагітності.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки