З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин

19,6 т.
З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин

У дитячій лікарні Хмельницького стався випадок із хлопчиком, якому довелося пережити 5 годин сильного болю в очікуванні лікаря.

Як сказано в сюжеті ТСН , мама 7-літнього Діми Людмила розповіла, що вони потрапили в лікарню в четвер, 18 січня, зі струсом мозку. За словами батька Валентина, їхній син випадково впав на перерві і отримав травму голови.

Батьки привезли Діму в Хмельницьку міську дитячу лікарню, де його обстежили і поклали разом з мамою у стаціонар травматологічного відділення. Людмила каже, що ввечері Дімі стало вже набагато краще. Однак близько третьої ночі він прокинувся від болю.

Відео дня

"Йому дали знеболююче, бо було незрозуміло, що саме болить, або голова, або щось інше. О п'ятій ранку він уже просто кричав криком. Очі були опухлі. Як мама, я просто не могла дивитися на цю біль", - поділилася Людмила.

Як з'ясувалося, Діма отримав запалення очей через кварцову лампу, ультрафіолетовим випромінюванням якої в лікарнях зазвичай знезаражують приміщення. Одна така лампа висіла прямо над ліжком, де лежав хлопчик.

З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин
З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин
З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин
З'їв гудзики від болю: хлопчик з опіком очей чекав лікаря 5 годин

За технікою безпеки, під час кварцування приміщення потрібно надягати захисні окуляри або взагалі виходити. Кварцування зазвичай триває близько 30 хвилин. У випадку ж з Дімою, лампа була включена більше години. Він в цей час не спав. Мама лежала на ліжку поряд з сином, але дрімала і, ймовірно, тому не отримала пошкоджень.

Виявилося, що лампу включила в якості нічника інша жінка, яка разом з онукою перебувала в цій палаті вже більше тижня. Жінка відчувала біль в очах, але не пов'язувала її зі світлом. Крім того, їхні з онукою ліжка були розташовані подалі від лампи.

Єдиним, що вказувало на особливий характер лампи над лікарняним ліжком була буква "К" на вимикачі.

"Я знаю, що таке кварцова лампа, але мені в той момент навіть в голову не спало, що це вона над головою висить. І лампа легко включається, дитина її може увімкнути", - зазначила Людмила, зазначивши, що лампу вимкнула медсестра, яка зайшла в палату близько години ночі.

Однак найбільше жінку обурила не тільки недбалість у плані техніки безпеки, скільки те, як медперсонал відреагував на болі у її сина.

"З п'яти до десяти годин ми чекали лікаря-окуліста. Тільки через п'ять годин прийшов лікар. Увесь цей час Дімі, крім анальгіну з димедролом, більше нічого не давали. А це практично не допомагало йому. Черговий лікар говорив мені о п'ятій ранку, що зараз окуліст прийде. Уже шість годин, лікаря немає. Уже о сьомій годині я не витримала і просто сказала: "Сідайте поруч з моєю дитиною і дивіться. Я вже не можу дивитися, як дитина від болю гудзики від футболки з'їв. Він просто кричав криком, там чув, мабуть, весь поверх", - розповіла жінка.

За словами Людмили, черговий лікар зміг зв'язатися з окулістом тільки близько пів на дев'яту ранку. Однак лікар, якому пояснили ситуацію, прийшов до них тільки в десять, нарікає Людмила.

"І мене це найбільше обурило. Нехай там ці умови - страшні ліжка, лампа. Але чому допомога не прийшла вчасно до дитини? Я не знала, в якому він стані. Може, вiн просто в той момент втрачав зір?" - нарікає Людмила.

У підсумку, ситуація вирішилася благополучно. Зір хлопчик не пошкодив. Окуліст прописав йому краплі, які медсестра капала йому в очі кожні 2 години. Однак біль він відчував ще добу.

"Йому просто знову дали анальгін з димедролом, і він через 2 години заснув. Через кілька годин прокинувся, біль все одно була сильною. Діма тільки на другий день відкрив очі", - розповіла мама хлопчика.

Батько Діми написав про цей інцидент пост в Facebook, на який оперативно відреагували в місцевому управлінні охорони здоров'я.

"Вийшов наказ про початок службового розслідування. Однозначно вина і завідувача відділенням, і персоналу відділення. Зараз вони підписали вимикачі: "Кварц. Не вмикати". Це один вимикач у цьому відділенні, який виведений в палату, тому що всі інші розташовані в коридорі. Він поки тимчасово заблокований. Але розглядається можливість, щоб все ж вивести його з палати в коридор. І в тих палатах, у яких ми робимо ремонт, такого вже немає. Там є подвійний контроль: один вимикач у коридорі, а другий - на самій лампі, яка розташована високо", - повідомив начальник управління здоров'я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

У лікарні визнають свою помилку. Зокрема, головний лікар Наталія Зимак-Закутня зазначила, що в лікарні дійсно є багато нюансів, над якими ще потрібно працювати.

"Ми, як могли, швидко зреагували на цю ситуацію. Я призначила внутрішнє службове розслідування. Ми отримали інформацію від всіх причетних. Пройшлися по всій лікарні, перевірили, чи є десь ще подібні пристрої, як у тій палаті. Не єдина така палата в лікарні", - сказала лікар.

Зимак-Закутня додала, що зараз такі вимикачі підписані і тимчасово заблоковані. Однак її планують повністю вирішити під час реконструкції. Зокрема, в хірургічному відділенні все облаштовують вже за новими стандартами.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", серед користувачів соцмереж у Північній Осетії набув поширення відеоролик, на якому маленька дитина, сидячи на колінах у дорослого, курить сигарету.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки