Гірше собаки! Вчені назвали заразну небезпеку бороди

31,1 т.
Гірше собаки! Вчені назвали заразну небезпеку бороди

Фахівці з швейцарської клініки Хірсланден заявили, що борода чоловіків часом брудніша шерсті собак.

Експерти порівняли кількість бактерій у бороді 18 чоловіків у віці від 18 до 76 років і шерсті 30 собак, пише журнал Focus.

Вчені виявили в бороді кожного з досліджуваних велику кількість бактерій. При цьому у сімох чоловіків кількість бактерій у бороді виявилася настільки високою, що могло призвести до захворювань.

При цьому аналогічно високий показник був зафіксований тільки у 23 із 30 собак. Шерсть інших собак містила середню або низьку кількість мікроорганізмів.

Відео дня
Чоловіча борода

"На підставі цих висновків собак можна вважати чистими порівняно з бородатими чоловіками", – припустив автор дослідження, професор Андреас Гутцайт.

Однак видання зазначає, що не можна остаточно стверджувати результати цього дослідження.

"У цьому експерименті мова йде про вибіркове дослідження, про що свідчить мала кількість учасників. Тому питання про те, чи можна застосовувати результати дослідження до всіх бородатих чоловіків, залишається відкритим", – пише Focus.

Чоловік із бородою

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені заявили, що чоловіки з великою бородою та довгим волоссям можуть мати яєчка меншого розміру, ніж ті, хто ніяк не може обзавестися пристойною рослинністю на обличчі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки