Вчені назвали популярний препарат, який викликає безпліддя у чоловіків

26,0 т.
Вчені назвали популярний препарат, який викликає безпліддя у чоловіків

Група вчених з Копенгагенського університету виявила, що популярний болезаспокійливий і жарознижуючий засіб ібупрофен може привести до безпліддя у чоловіків.

Як пише РІА Новини, результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

В експерименті брав участь 31 чоловік у віці від 18 до 35 років. Їх розділили на дві групи. Першим випробуваним давали 600 мг ібупрофену (еквівалентно трьом таблеткам) кожен день протягом шести тижнів, другі брали плацебо.

Після закінчення 14 днів у чоловіків першої групи зафіксували збільшення вироблення лютеїнізуючого гормону. Він впливає на синтез тестостерону, який необхідний для утворення сперматозоїдів. Занадто велика концентрація цього гормону активує компенсаторні механізми і загрожує зниженням вироблення тестостерону і, як наслідок, безпліддям.

Відео дня

Вчені зазначили, що їх випробовувані приймали ібупрофен в помірних дозах, тому негативні наслідки були виражені не так сильно. Однак люди, які використовують болезаспокійливий в великих кількостях і на регулярній основі, наприклад професійні спортсмени, повинні бути обережнішими.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", аудіолог та професор Нью-Йоркського університету Вільям Шапіро попереджає про небезпеку назавжди пошкодити слух при прослуховуванні голосної музики в навушниках.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки