''Яйця заслуговують на увагу'': Супрун попередила чоловіків про небезпечну хворобу

95,4 т.
''Яйця заслуговують на увагу'': Супрун попередила чоловіків про небезпечну хворобу

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила про фактори ризику і симптоми раку яєчок у чоловіків.

Чиновник у Facebook іронічно зазначила, що куряче яйце в Instagram набрало більше 47 мільйонів лайків, але "є яйця, які заслуговують на більшу увагу".

"Рак яєчок зустрічається відносно рідко і складає близько 1% випадків раку серед чоловіків в усьому світі. Зате захворюваність глобально зростає, хоча рівень смертності від цього виду раку є досить невисоким", — написала вона.

Супрун перерахувала фактори, які підвищують ризики захворювання:

Відео дня

— Неопущені яєчка (крипторхізм). У період внутрішньоутробного розвитку яєчка формуються в черевній порожнині, і згодом опускаються в мошонку.

— Якщо є сімейна історія цього діагнозу. Наприклад, якщо рак яєчка був діагностований у батька, це приблизно вчетверо збільшує шанси його появи. У 8 разів ризик підвищується, якщо хвороба була виявлена у брата.

— Попередній діагноз раку яєчка. Близько 3-4% чоловіків, які вилікувалися від раку в одному яєчку, мають підвищені ризики виникнення раку повторно в іншому.

— Вік. Рак яєчка найчастіше розвивається у віці від 15 до 49 років. Хоча ймовірність його розвитку існує в будь-якому віці.

Чоловіче здоров'я

"Типовими симптомами є безболісний набряк або ущільнення в одному з яєчок, або будь-яка зміна форми або текстури. Також може виникати оніміння, дискомфорт, різниця в розмірі між яєчками і больові відчуття", — наголосила вона.

Також серед симптомів названі: набряк і збільшення грудей у зв'язку з гормональними змінами, біль в попереку, задишка, біль у грудній клітці, постійний кашель.

"Якщо вчасно діагностувати рак яєчок — в переважній більшості випадків він піддається лікуванню. Тому за наявності симптомів, зверніться до сімейного лікаря. Він дасть рекомендації, як діяти далі", — наголосила міністр.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Супрун розвінчала популярний міф про вакцинацію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки