У той час як "кишить" коронавірус: лікарка розповіла про катастрофу в медосвіті України
Медичні вузи в Україні вже 5 років не випускають епідеміологів, які стали б у нагоді в боротьбі з епідемією коронавірусу COVID-19.
ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС
Про це розповіла в есклюзивному інтерв'ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб університету Богомольця Ольга Голубовська.
"До протидії пандемії активно підключилися і МОЗ, і РНБО. І штаби створюють, і дуже багато ще роблять. Але розумієте, не можна стрибнути вище голови, коли не вистачає ресурсів. Ви ось, наприклад, знаєте, що ми вже 5 років не випускаємо епідеміологів, взагалі не набираємо. Це нонсенс", – заявила вона.
За словами Голубовської, в Україні "придумали" польових епідеміологів.
"Я не проти, вони є у всьому світі. Але знаєте, хто такий польовий епідеміолог? Це люди, які пройшли два тренінги. Десь виник спалах – вони спостерігають за ним уважно, записують, в осередок не виходять, напрацьовують статистику – скільки захворіло, скільки померло, скільки видужало і на цьому все", – констатувала професор.
При цьому вона підкреслила, що санітарно-епідеміологічна служба України була повністю знищена.
"Я вважаю, що епідемія кору, яка у нас була, спалахнула через повну відсутність роботи в осередках: ніяких заходів у епіцентрах захворювання епідеміологи не проводили... Тому що знищена служба, і на сьогоднішній день порядок проведення епідеміологічного розслідування ніде не прописаний", – зазначила Голубовська.
Нагадаємо, що в 2017 році Кабінет міністрів України ліквідував Державну санітарно-епідеміологічну службу через недоцільність подальшого функціонування. Виконання її повноважень поклали на Держспоживслужбу.
Як писав OBOZREVATEL, раніше про те, що з 2015 року вищі навчальні заклади України не випускають епідеміологів, заявляла доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Національного медичного університету імені Богомольця Ірина Колесникова.