Дослідження: діти, які виросли з кішками, можуть бути психічно нездоровими
Вчені провели дослідження, присвячене можливому зв'язку між поширеним паразитом у кішок і психічними розладами у їхніх господарів.
Раніше вже було показано, що у лабораторних мишей паразит Toxoplasma gondii викликає зміни в поведінці, змушуючи їх іти на невиправданий ризик. Тоді навіть було висловлено припущення, що така здатність найпростішого паразита може йти на користь його господарям, змушуючи здобич саму лізти в рот, - і заражати мисливця, - передає Naked Science.
Існують і деякі вказівки на те, що зараження токсоплазмою людини також веде до певних змін її особистості та поведінки. Наскільки відомо, кішки є єдиним господарем, в тілі якого Т. gondii здатна на повноцінне статеве розмноження.
Читайте: Обережно, психоз: вчені визначили, як з'являються галюцинації
Людина для неї - лише проміжна ланка, і заразити її токсоплазма може через яйця, що потрапляють у фекалії домашніх кішок. За деякими відомостями, токсоплазмоз можна діагностувати у сотень мільйонів людей у ??світі. Втім, хвороба протікає легко і може представляти небезпеку лише для плоду, що розвивається, а вказівки на зміни поведінки залишаються недостатніми.
Деякі нові деталі цього впливу розкрили дослідники, що вивчили можливий зв'язок між наявністю у дитини кішки і шансом розвитку у неї в дорослому віці шизофренії. Раніше такий зв'язок уже підозрювалася, але тепер, на більшому масиві даних, він підтвердився досить точно.
Читайте: Лікарі порадили діабетикам пити вино для здоров'я серця
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені визначили улюблені напої садистів і психів.