Доступні ліки: українці почали втричі частіше звертатися до лікарів

12,8 т.
таблетки

Після запуску в Україні урядової програми "Доступні ліки" кількість пацієнтів, які звертаються до лікаря, зросла втричі.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, передає "Укрінформ".

"Кількість хворих, які сьогодні йдуть до лікаря, зросла майже втричі. Це вирішує питання по самолікування пацієнтів, щодо відсутності пацієнта на амбулаторному прийомі", - пояснив він.

Люди звертаються із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу, бронхіальною астмою і гарантовано отримують від лікаря рецепт, за яким в аптеці можна безкоштовно або з незначною доплатою взяти ліки, зазначив заступник міністра.

Відео дня

"До речі, кількість лікарських засобів, ефективних, безпечних, життєво необхідних, тих, які оновлені в національному переліку, ті, які рекомендує ВООЗ, споживання цих лікарських засобів в Україні зросла в 2,5 рази", - наголосив заступник міністра.

Реалізація програми, за його словами, вплинула на зниження середньозваженої ціни упаковки лікарського засобу.

"Ті лікарські засоби, які є у проекті відшкодування, знизили свою вартість фактично на 90%. Це означає, що ціни на них зменшилися майже вдвічі, і що головне - пацієнт має вибір і має можливість отримати лікарський засіб безкоштовно або з невеликою доплатою", - сказав Ілик.

Реалізація урядової програми "Доступні ліки" стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. Пацієнтам в аптеках, які беруть участь у програмі, безкоштовно або з незначною доплатою видають ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми.

Пріоритетність надали лікуванню цим хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або істотно знижують якість життя пацієнта і ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Пацієнт повинен принести в аптеку рецепт від лікаря на засіб, який відповідає його стану. Для ефективного використання бюджетних коштів виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини ліків.

На 2017 рік уряд виділив на "Доступні ліки" 500 млн гривень.

Як повідомляв "Обозреватель", за дорученням президента України Петра Порошенка Кабінет міністрів перевірить вартість медичних препаратів в аптеках.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки