Вчені дізналися, як в людині "вимкнути" природний страх
Вчені з Китаю повідомили, що знайшли в головному мозку нейрони, які відповідають за активізацію природних страхів, викликаних запахом. Результати дослідження можуть знайти застосування в лікуванні депресії та тривожних станів.
"Страх може бути вродженим, тобто обумовленим природою, і набутим. Прикладом вроджених страхів може бути боязнь, яку миші відчувають перед хижаками - котом чи лисицею. У людини це може бути страх висоти", - розповів академік Китайської академії наук Дуань Шумінь, передає Моя планета.
За допомогою методів оптогенетики і генетичних модифікацій вчені виявили в головному мозку мишей нейрони, вплив на які може "включати" і "вимикати" прояви вроджених страхів. Ними виявилися нейрони, що виробляють гамма-аміномасляної кислоти (GABA).
Читайте: Вчені з'ясували, чому п'яна людина так переїдає за столом
Під час експерименту на лабораторних мишах запах одного з компонентів сечі лисиць викликав у тварин звичайну реакцію страху: острах, тремтіння, прискорене серцебиття. Коли ж робота нейронів GABA стримувалася, миші ставали небувало хоробрими і рухалися по відведеному їм простору, не звертаючи уваги на запах природного ворога.
"У тваринному світі страх - це один з механізмів самозахисту, але надмірна його інтенсивність може призвести до тривожності, депресії та інших шкідливих для здоров'я станів", - зазначили вчені.
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені виявили "шосте відчуття" людини.