МоваЯзык

/ Новини медицини

Медики засумнівалися в антибактеріальному милі і визнали його небезпечним

Вчені з Південної Кореї провели дослідження, яке довело, що звичайне мило таке ж ефективне, як і антибактеріальне. Останнє ж через вміст в ньому триклозану навіть шкодить здоров'ю людини.

Так, дослідники вперше перевірили ефективність звичайного і антибактеріального мила щодо 20 штамів бактерій. У дослідженні використовувалися ідентичні мила, єдиною відмінністю була наявність в антибактеріальному милі триклозану - антибактеріального і протигрибкового агента, розробленого на початку 1960-х років, - передає Live Science.

Ряд досліджень показав, що триклозан може викликати алергію і порушення гормонального фону. Більше того, тривалий вплив мила з триклозаном, за спостереженням вчених, може викликати рак у мишей.

Корейські фахівці випробували звичайне і антибактеріальне мило проти бактерій, у тому числі лістерій, сальмонели і стафілококів.

У першому експерименті люди мили руки двома видами мила - звичайним і тим, що містить 0,3% триклозану (максимальний показник, дозволений законом) - протягом 20 секунд (протягом цього часу медики рекомендують мити руки). Експеримент проводився у воді кімнатної температури (22 °С) і в більш теплій воді (40 °С).

У другому експерименті руки 16-ти здорових добровольців поливали бактеріями Serratia marcescens, потім учасники дослідження мили руки двома видами мила в теплій воді протягом 30 секунд. Ні в тому, ні в іншому експерименті вчені не помітили суттєвих відмінностей між звичайним і антибактеріальним милом.

При цьому дослідники встановили, що триклозану для ефективної боротьби з бактеріями потрібно більше часу - близько 9 год.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені запропонували новий ефективний спосіб для схуднення.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини