МоваЯзык

/ Новини медицини

Ніякого болю: лікарі знайшли новий спосіб лікування цирозу печінки

Іспанські вчені знайшли новий спосіб лікування цирозу печінки. Вони визначили, що інгібування роботи білка CPEB4 може запобігти формуванню аномальних кровоносних судин.

При розвитку цирозу тканини печінки заміщуються сполучною тканиною, що порушує нормальний кровообіг органу. Розвивається портальна гіпертензія, а біля печінки починають утворюватися додаткові кровоносні судини. Кровопостачання печінки погіршується, а також зростає ризик розвитку внутрішніх кровотеч - це пов'язано з тим, що судини, які утворюються, легко пошкоджуються, - передає "Медпортал".

Одним із білків, що грають ключову роль у формуванні кровоносних судин, є васкулярний ендотеліальний фактор росту. Практично всі ліки, що пригнічують формування кровоносних судин, діють на цей білок або його рецептори. Істотним недоліком є ??те, що це також впливає на ріст і утворення нормальних судин організму.

Вчені з'ясували, що відповідальним за розвиток патологічного ангіогенезу при цирозі є білок CPEB, який також залучений у процеси утворення кровоносних судин при прогресії деяких форм раку. Високий рівень продукції цього білка характерний і для пухлин печінки.

Дослідники показали, що інгібування роботи CPEB, дійсно, пригнічувало розвиток аномальних кровоносних судин, ніяк не впливаючи на нормальний ангіогенез.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені з'ясували, від чого залежить здоров'я печінки.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини