В Україні лікарі виростили кістки пораненим бійцям АТО за унікальною методикою

10,6 т.
В Україні лікарі виростили кістки пораненим бійцям АТО за унікальною методикою

В Україні у столичній клініці "Іlaya" вирощують кістки після травм, отриманих українськими військовими в зоні АТО. Українські хірурги та біотехнологи розробили власну технологію.

Нова технологія вирощування кісток - результат десятирічної дослідницької роботи лікарів і біологів Донецького інституту невідкладної і відновної хірургії ім. Гусака під керівництвом хірурга Володимира Оксімца, - передає Тексти.

"Як правило, до нас потрапляють ті, кого вже неодноразово оперували в різних лікарнях, зокрема і за кордоном, проте невдало. Курс лікування у нас проходять вже 22 бійця. Кожного місяця намагаємося брати 3 - 4 поранених", - розповів гендиректор клініки Олексій Шершньов.

Відео дня

Читайте: У Facebook пояснили, чому видаляють повідомлення українців

У світі відновлення кісток за допомогою стовбурових клітин - це досить поширена практика. Але в Україні цим займається тільки одна команда. Ефективність методики, яку Оксимець розробив спільно з біологами Дмитром Зубовим і Романом Васильєвим, становить, за його твердженням, 97,7%. Світовий показник - від 80 до 93%.

Суть методу полягає в тому, що вчені вирощують фрагмент кістки у вигляді якогось тканинно-інженерного 3d матриксу. Впроваджується спеціальний носій, який за формою нагадує кістку, якої не вистачає (спеціальний матеріал, який ще називають кістковими чіпсами або кістковими блоками) і власні клітини пацієнта МСК (мезенхімальні стовбурові клітини). Умовно кажучи, потрібно дати можливість цим клітинам там "посидіти" і отримати певну форму.

Читайте: Вчені встановили, що древні індоєвропейці були родом з України

"У госпіталі мені зібрали в купу уламки і сказали чекати, поки зростеться, а рентген показав, що зрощення немає ніякого. Завдяки волонтерам я потрапив в клініку, де 18 грудня мені зробили операцію із застосуванням біоматеріалу. Одразу після операції повернувся в госпіталь МВС, де перебував під спостереженням , - розповів про нову методику 23-річний боєць Нацгвардії із Сумської області Андрій.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що українські вчені винайшли "чарівний пластир" для поранених бійців АТО.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки