Вчені навчилися видаляти вірус ВІЛ із ДНК
Вчені з університету Темпла і Піттсбурга знайшли спосіб лікувати тварин від вірусу ВІЛ за допомогою нового способу генного редагування.
Як повідомляє The Daily Mail, у новому дослідженні, опублікованому цього тижня, американські вчені показали, що вони можуть повністю видалити ДНК ВІЛ із людських клітин, імплантованих мишам, запобігаючи подальшого інфікування.
Читайте: Скандал навколо фармгігантів із нівечення дітей: розкрилися нові дані
Як відомо, вірус залишається "невловимим" через його здатність ховатися в прихованих резервуарах. Однак вченим вперше вдалося домогтися повної ліквідації на тваринних моделях, прокладаючи шлях до клінічних випробувань на людині.
Нове дослідження продовжує попереднє, коли вченим вдалося видалити ВІЛ-1 із генома більшості тканин, а пізніше і з кожної тканини.
"Наше нове дослідження є повнішим. Ми підтвердили дані нашої попередньої роботи і поліпшили ефективність нашої стратегії в редагуванні генів. Ми також продемонстрували, що стратегія працює в двох додаткових моделях. Одна із них являє собою гостру інфекцію в клітинах мишей, а інша - хронічну або приховану інфекцію в клітинах людини", - говорить провідний доктор Венхуі Ху.
Нова технологія редагування генів усунула вірус у 96% мишей.
Наступний етап - повторення дослідження на приматах, а кінцева мета - клінічні випробування на людях.
Нове дослідження є величезним кроком у лікуванні ВІЛ-інфекції.
Читайте також на "Обозревателе": Вперше в Україні лікарі провели унікальну операцію на серці.