МоваЯзык

/ Новини медицини

У Туреччині українські туристи підхопили небезпечний вірус: у мережі б'ють на сполох

Сім'я з України, яка відпочивала на одному з курортів у Туреччині, підхопила небезпечний вірус Коксакі, який характеризується високою температурою і висипом. У готелі від допомоги відхрещуються і не визнають проблеми. 

Про жахливий інцидент у себе на сторінці в Facebook написав український політик Віталій Купрій.

За словами нардепа, який наводить слова свого товариша, той опинився у складній ситуації на одному з курортів Туреччини. 

"Зараз у Туреччині, приїхали 20.07, на третій день молодша дитина захворіла вірусом Коксакі, але тоді лікарі не сказали, що це. Після цього перехворіли всі, хворію зараз я, форма хвороби страшна: 4 дні температура 40, потім висип розміром з горох по всьому тілу і лопає, не сплю третій день плюс діарея. І таке було з усіма членами сім'ї", - пише хворий відпочиваючий. 

Він також додає, що "готель викручується і не визнає нічого".

"Ця хрень заразна. Інкубаційний період від 10 днів до місяця і заразитися можна повітряно-крапельним шляхом. І ми їдемо в Київ 03.08", - попереджає потерпілий. 

Чоловік зазначає, що готель відмовляється сприяти і допомагати. "У готелі близько тисячі чоловік, кожна третя дитина хворіє або перехворів, але ніхто не визнає цього", - повідомляє він. 

"Оскільки вірус може масово потрапити в Україну просто на загальному літаку і ніхто нічого не робить. Звертаюся до консула за допомогою, але хочу щоб все також знали про проблему", - додає потерпілий.

Чоловік також додав фото, де видно, як поширюється вірус і якими симптомами проявляється.

Пізніше генконсул України в Стамбулі Олександр Гаман прокоментував ситуацію.

Тут же активізувалися коментатори, які то радили взагалі не їхати туди, то викликати консула. Втім, багато хто зазначає, що цим вірусом заразилися в Україні, не виїжджаючи на турецькі курорти. 

Вірус Коксакі відноситься до збудника дитячих інфекцій. Він викликає вірусний інфекційний процес - ентеровірусний стоматит з екзантемою. Переважно проявляється порушенням роботи кишечника, діареєю, загальною інтоксикацією і характерною висипкою. Перебіг інфекційного процесу в цілому сприятливий, але бувають випадки розвитку млявих паралічів, ураження оболонок головного мозку.

Час від зараження до розвитку перших симптомів становить від 2 до 10 днів. Початок захворювання звичайно гостре, з підйомом температури тіла до 39°С, різким погіршенням загального самопочуття, болем у м'язах і головним болем. Зазвичай така симптоматика відповідає вірусам - масовий вихід вірусних частинок у системний кровотік. Загальна інтоксикація у дитячому віці характеризує практично всі інфекційні захворювання. Симптоми, які вказують на вірус Коксакі, розвиваються вже через день від початку захворювання, вони враховують:

1. Поява маленьких хворобливих бульбашок і виразок (до 2 мм у діаметрі) на слизовій оболонці рота і на внутрішній поверхні щік. Також можливо захворювання горла з появою пухирців на мигдалинах.

2. Формування невеликих везикул (бульбашки з рідиною) на долонях, підошовних поверхнях стоп, між пальцями. Такі елементи висипу нагадують вітрянку. Потім вони в невеликій кількості можуть з'являтися на шкірі рук (передпліччі) і сідниць.

3. Сверблячка на шкірі при інфекції вірусом Коксакі відсутня.

4. Температура зберігається кілька днів, потім нормалізується (за умови класичного перебігу інфекції).

5. Диспепсичний синдром - розвиток проносу, блювоти. Пронос може бути до 5-10 разів на день, при цьому рідкий, водянистий без патологічних домішок (кров, слиз або гній).

Як раніше повідомляв "Обозреватель", у Туреччині діти заражаються вірусом Коксакі, що вже перетворилося в країні в цілу епідемію.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини