МоваЯзык

/ Новини медицини

Дослідження: начальник кричить на підлеглих через відсутність моралі

Американські психологи визначили, чому начальники кричать на своїх підлеглих. Підвищення голосу відоме в психології як властивість, звана моральним ліцензуванням.

Вчені говорять, що це має на увазі надання індивіду дозволу на порушення деяких норм і правил (наприклад, підвищення голосу і образу) після того, як раніше вони неухильно виконувалися, пише Стрічка.

Стосовно відносин керівників і підлеглих моральне ліцензування спостерігається наступним чином: перед тим, як порушити формальні правила поведінки, начальник їх послідовно дотримується. Причиною морального ліцензування є виснаження его (в психологічному сенсі), тобто втрата самоконтролю (над емоціями, думками і поведінкою).

До своїх висновків психологи прийшли, протягом декількох днів спостерігаючи за взаємовідносинами керівників і підлеглих у таких сферах, як роздрібна торгівля, освіта, промислове виробництво і охорона здоров'я. Боротися із моральним ліцензуванням вчені пропонують за допомогою психологічного розвантаження (наприклад, короткочасних перерв протягом робочого дня).

Як повідомляв "Обозреватель", психологи розповіли, як легко позбутися від стресу.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини